Oyun

Nintendo, E3 2023'te olmayacağını doğruladı

Nintendo, bu yılki E3'te yer almama kararı aldı. Nintendo, Engadget'e yaptığı açıklamada, "Herhangi bir etkinliğe katılımımıza vaka bazında yaklaşıyoruz ve her zaman hayranlarımızla etkileşim kurmanın başka yollarını düşünüyoruz.

Nintendo, E3 2023'te olmayacağını doğruladı

Bu yılki E3 şovu planlarımıza uymadığı için katılmama kararı aldık. Ancak ESA (Eğlence Yazılımları Derneği) ve E3'ün güçlü bir destekçisi olduk ve olmaya devam ediyoruz."

Nintendo genel olarak E3 gösteri katında zaten bir varlığa sahip ve etkinlik boyunca yayınlarını bir Direct'e ek olarak Treehouse ile yürütür. Şirket en son 2019'daki E3’de ve 2021'deki tamamen dijital gösterimde yer aldı. 2020 veya 2022'de E3 yapılmadı.

Bu ayın başlarında IGN, Nintendo, Microsoft ve Sony'nin de bu yıl E3'ten çekildiğini bildirmişti. Sony, 2018'den beri etkinlikte yer almıyor, ancak ne Sony ne de Microsoft bu yılki etkinliğe niçin katılmadıklarını kamuoyuna açıklamadı.

Nintendo, E3 2023'te olmayacağını doğruladı

Her şeye rağmen Microsoft, bu yaz Los Angeles'ta yıllık büyük sergisine ev sahipliği yapacak ve Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer geçtiğimiz günlerde bunun 13-16 Haziran arasında gerçekleşecek olan E3 ile yaklaşık aynı zamanlarda gerçekleşeceğini ima etti.

Resmi olarak fuara bağlı olmasa bile, haziran ortasında bir Nintendo Direct de gerçekleşebilir. Bu arada, sokaktaki söylentiler, PlayStation'ın bu haftaki çok iyi State of Play akışının ardından E3 öncesinde büyük bir vitrin planladığı yönünde.

E3'teki üç büyük konsol üreticisinden, hepsini bırakın sadece birinin yokluğu bile ESA için aslında bir darbe. Summer Game Fest, güçlü etkinliğin gök gürültüsünden daha fazlasını çalmakla tehdit ediyor. Ama en azından Ubisoft E3'te olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.