Oyun

Nintendo Labo: Switch VR kiti çıkış tarihi açıklandı!

Nintendo Labo, Nintendo Switch oyun konsoluna sanal gerçeklik özellikleri ekleyecek. Nintendo Labo VR kitinin çıkış tarihini ve diğer ayrıntılarını haberimizin devamından takip edebilirsiniz.

Nintendo Labo: Switch VR kiti çıkış tarihi açıklandı!

Japonya merkezli şirket Nintendo, geçtiğimiz yılın Mart ayında Nintendo Switch için bir takım Labo aksesuarları kullanıma sunmuştu, şimdi ise bu aksesuarlara yenilerini ekleyecek.

Nintendo Labo: Switch VR kiti çıkış tarihi açıklandı!

Bugün aldığımız haberlere göre 12 Nisan tarihinde resmi olarak tanıtılacak ve satışa çıkacak olan Nintendo Labo: VR kiti, adından da tahmin edeceğiniz üzere Nintendo Switch oyun konsoluna sanal gerçeklik özellikleri ekleyecek. Switch VR kiti, tıpkı ilk Labo aksesuarlarında olduğu gibi genel anlamda kartondan oluşacak 6 farklı parçadan meydana geliyor.

Bu parçalar VR Goggles, Camera, Blaster, Elephant, Wind Pedal, Bird. Nintendo Labo: VR kiti ve başlangıç kiti olmak üzere iki farklı seçenek olduğu da gelen bilgiler arasında.

 

Nintendo Labo VR Kiti nasıl çalışıyor?

Önceki Nintendo Labo kitlerinde olduğu gibi VR Kiti de, farklı VR deneyimlerini simüle etmek için gözlüklerle birlikte kullanabileceğiniz diğer bazı aksesuar malzemelerinin yanı sıra, kartondan yapılmış bir çift VR gözlük oluşturduğunuz bir DIY (kendin yap) projesidir. Toplamda sanal gerçeklik destekli 64 mini oyuna destek verecek olan Nintendo Labo: VR kiti, sanal gerçeklik deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için oldukça başarılı bir alternatif olacak gibi görünüyor.

Nintendo Labo VR Kiti fiyatı nedir?

Nintendo Labo VR Kiti'nin 80 dolarlık fiyat etiketine sahip olacağı belirtildi. Bu VR kiti haberimizde bahsettiğimiz 6 aksesuarı da yapabiliyorsunuz. 40 dolar fiyat etiketine sahip olan başlangıç kiti ile ise sadece VR Goggles ve Blaster aksesuarlarını yapmak mümkün. VR Goggles ve Blaster aksesuarlarının başlangıç kiti fiyatına dahil olmadığını da ayrıca belirtelim. Nintendo Labo: VR ve başlangıç kiti şu an ön siparişe açılmış durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.