Oyun

Xbox One S disksiz versiyon ile geliyor

Ortaya çıkan iddialara bakılacak olursa Microsoft, Mayıs ayında Xbox One S All-Digital Edition adlı yeni bir konsolu piyasaya sürecek. Detaylar haberimizde.

Xbox One S disksiz versiyon ile geliyor

Microsoft, söylentilere göre gelecek ay Xbox One S All-Digital Edition adı altında disk sürücüsüz yeni bir Xbox One S çıkarma hazırlığında. Yeni modelin 7 Mayıs itibarıyla piyasaya çıkabileceği iddialar arasında yer alıyor. 

Microsoft, Xbox One S'in Disksiz Versiyonunu Tanıtacak!

Bir süredir Microsoft'un ‘Xbox Maverick’ kod adlı üzerinde disk yani depolama alanı olmayan bir konsol üzerinde çalıştığını biliyorduk.Windows Central'in haberine göre Microsoft, ön siparişlerin Nisan'da başlayacağı 'Xbox One S Dijital Sürüm'ü tanıtacak. Yeni konsolun Haziran'da gerçekleşecek E3 fuarından önce, PS5’in önüne geçmek amacıyla olsa gerek, Mayıs ayında raflardaki yerini alması bekleniyor.

Oyunlar ön yüklü olarak gelebilir!

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft'un bu konsolla oyunları ön yüklü şekilde satacağı söylentiler arasında. Böylelikle oyuncular, sahip olmak istediği oyunları önceden seçecek ve konsolda bu oyunları hazır olarak oynayabilecek. Bunun yanında Xbox Game Pass ile uyumlu şekilde çalışabilen bir konsol, diske ihtiyaç duymadan oyunları dijital bir şekilde, daha ucuza almış olduğunuz bir konsol ile oynayabileceğiniz anlamına geliyor. 

Xbox Game Pass’te aylık abonelik ücreti karşılığında oyunculara 100’ü aşkın Xbox oyunu sunuluyor. Crackdown 3 ve Sea of Thieves  gibi Microsoft yapımı oyunlar ilk defa Xbox Game Pass ile oyuncularla buluşmuştu. Microsoft'un bir yandan da PC’de, mobil cihazlarda ve konsollarda oyun deneyimi yaşatmayı hedefleyen, bulut oyun servisi xCloud üzerinde çalışıyor olması Xbox One S’in disksiz versiyonunu çıkarmasını daha anlamlı hale getiriyor.

Tabi Microsoft tarafından, henüz böyle bir ürün üzerinde çalıştığına dair resmi bir açıklama ya da duyuru yapılmış değil. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.