Oyun

Nintendo Rusya Başkanı Yasha Haddaji hakkında soruşturma!

Nintendo Rusya başkanı Yasha Haddaji, bir Twitch canlı yayını esnasında ve günlük ofis ortamında da çalışanlarına kötü davranması nedeniyle uyarı aldı.

Nintendo Rusya Başkanı Yasha Haddaji hakkında soruşturma!

Nintendo Rusya başkanı Yasha Haddaji, bir Twitch canlı yayını esnasında ve günlük ofis ortamında da çalışanlarına kötü davranması ve işten çıkarmakla hatta diğer firmalarda da iş bulmasını engelleme yönündeki tehditleri sebebiyle Nintendo'dan uyarı aldı.

Nintendo konu hakkında; "Nintendo, Kasım ayında Nintendo Rusya genel müdürü Bay Yasha Haddaji'ye yönelik iddialar ile ilgili derinlemesine bir soruşturma başlattı.
 
Gerçeklerin gözden geçirilmesi sonucunda, Sayın Haddajı'nın videoda görülen davranışlarının günlük iş hayatında da sergilendiği ortaya çıktı. Videoya cevaben oluşan taciz suçlamaları soruşturma kapsamında kanıtlanamadı ancak Bay Haddaji eylemlerinin davranış kurallarımızı ihlal ettiğini kabul etti ve bundan pişmanlığını ifade etti.

Nintendo Rusya Başkanı Yasha Haddaji hakkında soruşturma!

Kendisi resmi bir uyarı aldı ve tüm Nintendo Rusya çalışanlarından yazılı olarak özür diledi.
 
Gelecekte Nintendo Avrupa, Rus oyunculara Nintendo tecrübesi ve Nintendo ürünlerine erişim sağlamalarında yardımcı olmak için Nintendo Rusya'ya daha fazla kaynak sağlayacak. Tüm çalışanlarımızın davranışlarının Nintendo'nun kurumsal değerlerine uygun olmasını sağlamak istiyoruz ve bu standartlara uyacağımızın sözünü veriyoruz." açıklamasında bulundu. 

Peki ya siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
BadGirl
Bu video ne şimdi? Birşey anlayan var mı?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.