Oyun

Nintendo Türkiye'ye geri dönüyor!

CD Media Türkiye'nin yeni Nintendo distribütörü olmaya hazırlanıyor. 2016 yılından itibaren Yunanistan ve Balkan bölgesinin Nintendo distribütörü olan CD Media bu yıl Türkiye pazarına da girecek.


Nintendo ülkemize geri dönüyor. CD Media, Türkiye'nin yeni Nintendo distribütörü olacak. Nintendo'nun ürünlerini resmi olarak Türkiye'ye getiren Nortec Eurasia 2005'te kurulmuş ve 2012'de ülkemizdeki ticari operasyonunu durdurma kararı aldığını açıklamıştı. Şimdi ise CD Media Türkiye'nin yeni Nintendo distribütörü olmaya hazırlanıyor.
 
Nintendocu.com'un haberine göre, 2016 yılından itibaren Yunanistan ve Balkan bölgesinin Nintendo distribütörü olan CD Media bu yıl Türkiye pazarına girecek.
 
Böylelikle ülkemizde Switch, Labo, Amiibo ve oyunlar artık resmi olarak satılacak ve aynı zamanda Türkçe kullanım kılavuzları, Türkçe website ve teknik destek de sunulacak. 
 
CD Media CEO'su Spiros Giamas tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde: 

"Türkiye için Nintendo ile yaptığımız özel anlaşmamızı bildirmekten dolayı onur ve gurur duyuyoruz. İstanbul'da bulunacak CD Media Turkey adlı yeni şirketimiz Nintendo hayranlarına ve tüketicilerine Switch, Labo, Amiibo ve yazılımlar dahil olmak üzere tüm harika Nıntendo ürünlerini sunacak. Nintendo ile olan Balkan bölgesindeki deneyimimize dayanarak Türkçe dil kullanım kılavuzları, websitesi ve teknik destek sağlayacağız. Yerel Türk perakendecileri ve bağımsızları Nintendo konsolları, aksesuarları ve oyunları ile birlikte desteklemek için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.