Nintendo’dan iki yeni oyun daha

Nintendo’nun etkinliği devam ederken tanıtılan oyunlar arasına bir basketbol bir de Hello Kitty eklendi.

Nintendo’dan iki yeni oyun daha

Nintendo, son Direct etkinliğinde büyük bir sürprizle yeni bir spor dalını duyurdu. Nintendo Switch Sports oyununa bu yaz ücretsiz bir güncelleme ile basketbol eklenecek.  Oyuncular, yerel veya çevrimiçi 2v2 maçlara katılabilecek ya da üç sayılık atış mücadelesinde yeteneklerini sergileyebilecek. Ayrıca, beş sokak savaşı modu da mevcut olacak. Fragmanda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Basketbol, Nintendo Switch Sports'a eklenen en yeni spor dalı olacak. Bu oyun, golf, futbol, voleybol, bowling, tenis, badminton ve Chambara gibi sporları içeriyor. Nintendo Switch Sports'un bu yeni güncellemesiyle basketbol keyfini yaşamak için sabırsızlanıyoruz.

Bugünkü Nintendo Direct sunumunda, Sunblink Hello Kitty Island Adventure adlı oyununun 2025 yılında konsollara ve PC'ye geleceğini duyurdu. Animal Crossing benzeri bu yaşam simülasyonu, Sanrio evreninden birçok karakteri içeriyor. Oyun, ilk olarak PC ve Nintendo Switch'te, ardından yıl içinde PlayStation 4 ve PlayStation 5'te yayınlanacak. Xbox versiyonu ise duyurulmadı. Hello Kitty Island Adventure, daha önce Apple Arcade'e özel olarak piyasaya sürülmüş ve geçen yıl The Game Awards'ta En İyi Mobil Oyun kategorisinde aday gösterilmişti.

Oyuncular, kendi karakterlerini yaratacak ve Hello Kitty, Kuromi ve diğer karakterlerle birlikte terk edilmiş bir ada tatil köyünü minigame'ler ve çeşitli zorluklarla yeniden inşa edecekler. Oyunun sunduğu 100 saatten fazla oyun süresiyle çeşitli biyomlarda birçok görevi tamamlayacaklar.

Yeni konsol ve PC sürümleri, oyuncuların birbirlerinin adalarını ziyaret etmelerini, zor bulmacaları çözmelerine yardımcı olmalarını ve birlikte yeni evler inşa etmelerini sağlayacak çevrimiçi ortak oyun modu da sunacak. Ayrıca, oyun içi tüm öğelerin sadece oyun oynayarak kazanılabileceği ve mikro ödeme içermediği belirtiliyor. Hello Kitty Island Adventure, 2025 yılında konsollar ve PC için piyasaya çıkacak.