Oyun

Nintendo'dan, Sony ve Xbox'a zehir zemberek açıklama!

Nintendo'dan Wii U için, 'Xbox 360 ya da PlayStation 3 ile bile boy ölçüşemez' sözlerine açıklama geldi.


E3′de tanıtıldığı günden bu yana büyük eleştirilere maruz kalan Nintendo Wii U, üretici firmanın sessiz kalması ile daha da belirsiz bir hale geliyordu.  Hatta Wii U, "Bırakın yeni nesil konsol olmayı, Xbox 360 ya da PlayStation 3 ile bile boy ölçüşemez." diyenler bile vardı. Yalnız konsolun üreticisi Nintendo, bugüne kadar bu sözlere yanıt vermemişti. Firma bugün sessizliğini bozdu.

Nintendo CEO'su tarafından bugün yapılan açıklamada, akıllara takılan sorulara cevaplar geldi. En yüksek yetkili yaptığı açıklamada; "Şu an için konsola ilk çıkarılacak ya da tanıtılan yapımların kalitesi yeni nesil bir konsol için yeterli seviyede görünmeyebilir. Ancak unutulmaması gerekene bir şey var, o da Wii U yaşam hayatı boyunca geliştirilmeye açık bir donanım. Bu konsolun bünyesinde barındırdığı yetenekler ve potansiyel, ileride yapacağımız geliştirmeler ile gerek grafik açısından gerekse de kalite açısından Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 4 ya da Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox 720 ile yarışabilecek hale gelecektir." dedi.

1341567910_nintendo-wii-u-.jpg

İlerleyen zamanlarda Nintendo CEO'sunun açıklamasının ne kadar doğru olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.