Oyun

Nintendo'nun ilk akıllı telefon oyunu Miitomo!

Nintendo akıllı telefonlar için geliştirdiği oyununu bugün duyuracak.

Nintendo'nun ilk akıllı telefon oyunu Miitomo!

Japonya’da bugün yapılacak bir medya etkinliği ile Nintendo’nun akıllı telefonlar için geliştirdiği ilk oyun Miitomo duyurulacak. Oyun Mart ayında kullanıcılara sunulacak. Uygulama içi alımlarla sunulan oyun ücretsiz olacak.

Nintendo oyunu tanımlarken, kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturabileceğini ve diğer oyuncularla sohbet edebileceğini söyledi. Nintendo yöneticisi Shinya Takahashi, utangaç insanlar Miitomo sayesinde başkaları ile iletişim kurmak için yollar bulacak dedi. 

1446099121_215077215078.jpg

Avatar oluşturma

Miitomo oyununda Nintendo karakterleri kullanılmamış ancak, şirketin Mario gibi popüler karakterlerini kullanmadan önce bu platformda başarılı olup olmayacağını görmek için bekleyeceği söyleniyor. Nintendo, aynı zamanda PC ve mobil cihazlara konsolları bağlayabileceğiniz Nintendo Account isimli bir hizmet sunacak. Kullanıcıların bulut tabanlı bu hizmet üzerinden veri aktarması mümkün olacak. 

1446099210_users-create-their-own-avatar-called-miis.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.