Oyun

Nvidia GeForce Now için beklenmedik Türkiye hamlesi!

Nvidia'nın bulut tabanlı oyunu servisi Nvidia GeForce Now için şaşırtan açıklama geldi. Türkiye'deki oyuncular servisi yurtdışından kullanmayacak!

Nvidia GeForce Now için beklenmedik Türkiye hamlesi!

Nvidia, bulut tabanlı oyun servisi olan Nvidia GeForce Now için Türkiye'de Turkcell ile anlaşmış ve sunucuları Türkiye'den hizmet vermeye başlamıştı. Amerika'da 5 dolar olan servis için 75 TL ücret talep eden Nvidia Türkiye, bugün beklenmedik bir hamle daha yaptı.

Nvidia'nın GeForce Now hizmetini kullanıcılar Amerika'dan ödeme yaparak neredeyse yarı fiyatına kullanabiliyordu. Ancak bugün Nvidia'dan gelen mail ile bunun artık mümkün olmayacağı açıklandı. 

Nvidia GeForce Now için beklenmedik Türkiye hamlesi!

Yapılan açıklamaya göre Türkiye'deki oyuncular 3 Mayıs 2021 tarihinden sonra GeForce Now'ı kullanmak için Türkiye sunucularına yönlendirilecek. Yani 5 dolar yerine oyun oynamak için 75 TL ücret ödemeniz gerekecek. Sunucularını Ankara'da da açacağını belirten Nvidia, daha düşük gecikme sürelerini oyunculara sunacak.

3 aylık lansman özel fiyat 150 TL olan GFN'in şu anki fiyatı çok eleştirildi. Aylık 75 TL yerine 50 TL olması gerektiği neredeyse tüm yayıncılar tarafından dile getirildi. Umarız en kısa sürede oyuncuların isteklerine yanıt verilir ve fiyatta bir nebze indirim yapılır.

Güncelleme: Konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Nvidia'dan gelen açıklamaya ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"Türkiye'de yerel GeForce NOW hizmetini sunmak için GAME+ ile ortaklık kurduğumuzu size bildirmekten heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık, Ankara'da üyelerimize daha hızlı ve sorunsuz hizmet sunacak yeni bir GeForce NOW veri merkezi ekliyor.

Hizmet, GAME+ tarafından sunulsa da, GeForce NOW deneyimini globaldaki gibi üst seviyelerde olacak.

Önümüzdeki haftalarda servis sağlayıcınız NVIDIA'dan GAME+ olarak değişecek.

Gelecekteki bir e-postada GeForce NOW Powered by GAME+ için nasıl kayıt olunacağına dair ek bilgiler göndereceğiz. Şu anda hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

NVIDIA tarafından işletilen GeForce NOW hizmetini 3 Mayıs 2021'e kadar kullanmaya devam edebileceksiniz.

Lütfen bölgeniz NVIDIA tarafından işletilmeyeceğinden, GAME+'ın farklı üyelik seçeneklerine sahip olabileceğini unutmayın."

GFN hizmetinin Türkiye sunucularında nasıl bir deneyim sunduğunu sizlere aşağıdaki videomuzda aktardık. 

Peki, siz Nvidia'nın bu açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? 75 TL'lik fiyat ekran kartı satın alamayacaklar için ideal mi yoksa çok mu? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Nvidia destekli tüm sıfır ve ikinci el dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar kıymete bindi. Bir çok kimse Nvidia ekran kartı olan bilgisayarlar a yöneldi. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcılar artık Nvidia ekran kartı olan bilgisayar satın almaya çalışıyor. Ayarları düşük PC de bile oynanmayan oyunlar bu imkanla oynanabiliyor.
Cevapla
Özkan
Geforce now ölü doğmuş oldu. Böyle bir teknolojinin ülkemizdeki gelişimi turkcellin eline bırakıldı. Türkiyede en pahalı operatöre bu iş verilmemeliydi. Bu fiyatlar ile tutmaz bu.
Cevapla
Kullanıcı
Vpn işe yaramazmı?
Cevapla
Boş yapan ergenler
Yok ötv yok bilmem ne bişe bilmeyen cahiller ergen ve ergenlikten çıkamamış kulaktan duyma araştırma okuma gereksiniminde bulunmamış cühela kişilikler ömrünüz boyunca başkasının söylediklerini yazarak söyleyerek aciz bir şekilde ölüceksiniz.
Cevapla
Jkkkl
Boş duyar
Okan aslan
Bütün üyeler 1 ay giriş yapmasın protesto edilsin bak bakalım ne oluyor kullanmayın bakın nasıl fiyat düşüyor yada bütün yatırım çöp olur.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.