Nasıl Yapılır

Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

Nvidia'nın bulut tabanlı oyun servisi Nvidia GeForce Now resmi olarak Türkiye'de faaliyete geçti. Peki, Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

Nvidia, geçtiğimiz yıl bulut tabanlı oyun servisi Nvidia GeForce Now ile karşımıza çıkmıştı. Avrupa ve Amerika'da büyük ilgi gören bu servis Turkcell Game+ sayesinde Türkiye pazarına da resmi olarak giriş yaptı.

Türkiye'de sunucu bulundurarak daha düşük gecikme süresi sunan GFN, bugünden itibaren kapalı beta test sürecine girdi. Mart ayında herkesin kullanıma sunulacak olan GFN için hesap oluşturmanız gerekiyor. Peki, Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır? 

Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

Nvidia GeForce Now hesabı oluşturmanız için sadece mail ve telefon numaranıza ihtiyaç var. Telefonunuzu ve mail hesabınızı hazır ettikten sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Adım: Buradan GAME+'ın sitesine giriş yapın.

2. Adım: Sağ üst bölümde yer alan Kaydol/Giriş Yap bölümüne tıklayın.

3. Adım: Karşınıza açılacak pop-up ekranda bilgileri doğru bir şekilde girin.

4.Adım: Telefonunuza doğrulama kodu gelecek. Bu kodu girin ve hesabınızı aktifleştirin.

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra Mart ayında faaliyete girecek olan GeForce Now hizmetini kullanabileceksiniz. Bu sistem iki farklı paket halinde gelecek.

Ücretsiz olan pakette oyuncular sadece 1 saat oyun oynayabilecek. Ayrıca oyuna girmek için sıra beklemeniz gerekecek. RTX teknolojisi ise maalesef ki giriş paketinde yer almıyor.

Nvidia GeForce Now hesabı nasıl açılır?

Premium pakette ise süre ve sıra derdi ortadan kalkıyor. İstediğiniz an oyuna hızlıca giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca RTX teknolojisi Premium pakette kullanılabiliyor.

Henüz ücretli olan Premium paketin fiyatı açıklanmadı. Bazı yerlerde fiyatın 50 TL olacağı söyleniyor. Ancak bu tip abonelik sistemlerinde direkt olarak kurla çarpmak mantıksız. Çünkü ülkemize özel abonelik fiyatlandırması yapabiliyorlar. Örneğin Amazon Prime ülkemizde 7.90 TL. Muhtemelen Nvidia da Türkiye'ye özel bir fiyatlandırma yapacaktır.

Son olarak GFN sisteminin, Windows, macOS, iOS ve Android cihazların tamamında çalıştığını belirtelim.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Nvidia destekli tüm sıfır ve ikinci el dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar kıymete bindi. Bir çok kimse Nvidia ekran kartı olan bilgisayarlar a yöneldi. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcılar artık Nvidia ekran kartı olan bilgisayar satın almaya çalışıyor. Ayarları düşük PC de bile oynanmayan oyunlar bu imkanla oynanabiliyor.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Böyle bir hesabı açmak için Nvidia ekran kartı na sahip olmak gerekir. Tam randıman alabilmek için. En az i5 işlemcili bilgisayar ve 25 megabips internet bağlantısı gereklidir
Cevapla
asdas
bir yerinden uydurma abicim
bruhmoments
iyi bir bilgisayara gerek yok btw 720p için 15 mbps internet yeterli ve nvidia ekran kartına gerek yok :D
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.