Oyun

Nvidia, GeForce Now Türkiye fiyatında geri vites yaptı!

Nvidia büyük tepki çeken ve fahiş bulunan GeForce Now Türkiye fiyatında geri adım attı ve kısmen de olsa indirime gitti.

Nvidia, GeForce Now Türkiye fiyatında geri vites yaptı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de kullanılmaya başlayan bulut oyun hizmeti GeForce Now, fiyatı ile büyük tepki çekmişti. Yurtdışında 5 dolar civarında olan aylık fiyat Türkiye'de 75 TL olunca oyunculardan tepkiler de beraberinde gelmişti. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Nvidia (onu da Türkçe değil İngilizce olarak yaptı) Global hesapları olan abonelerin (Founders olarak bilinen) Türkiye versiyonu olan GAME+'a geçmeleri halinde 1 yıl boyunca aylık 49,90 TL ödeyerek hizmetten faydalanabileceklerini duyurdu.

Nvidia, GeForce Now Türkiye fiyatında geri vites yaptı! - Resim : 1

Nvidia, GeForce Now Türkiye fiyatında geri vites yaptı!

Öte yandan bu adım Türk oyuncuları tam anlamıyla memnun etmiş görünmüyor. Zira yeni gelenler için 75 TL aylık abonelik fiyatı halen kullanılan bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni teklif sadece global abonelikleri bulunanlar için geçerli olacak. Türkiye sunucuları ilk açıldığında global abonelikleri zorla Türkiye sunucusuna geçirmek isteyen Nvidia'nın bu tavrı da tepki çekmişti. Bu indirim globalde abone olan kullanıcıları kısmen de olsa memnun edecek gibi görünüyor.

Daha önce GeForce Now hizmetinin Beta sürümünü denemiş ve deneyimlerimizi sizlere aşağıdaki videoda aktarmıştık:

Ancak bu indirim Türkiye sunucularına yeni abone olacak kullanıcılar için bir durum değişikliği getirmediği için onlar yine aylık 75 TL abonelik ücreti vermeye devam edecek. Tepkiler böyle devam ederse Nvidia'nın Türkiye'de GeForce Now için fiyat indirimine gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.