Oyun devinden şok edici haber, iptal edildi

BlizzCon, Blizzard Entertainment tarafından düzenlenen ve şirketin popüler oyunları World of Warcraft, Diablo, StarCraft, Overwatch ve Hearthstone gibi başlıklarla ilgili duyuruların yapıldığı, hayran etkinliklerinin ve e-spor turnuvalarının gerçekleştiği yıllık bir oyun konferansıdır.

Oyun devinden şok edici haber, iptal edildi

Bu etkinlik genellikle California'da yer alan Anaheim Convention Center'da yapılır ve dünya genelinden binlerce oyuncuyu bir araya getirir. BlizzCon, yeni oyun duyuruları, oyun içi içeriklerin ilk gösterimleri, sanatçı ve geliştirici panelleri, cosplay yarışmaları gibi birçok aktiviteyi içerir. Ayrıca, Blizzard oyunlarına özel turnuvalar ve rekabetçi maçlar da etkinlik kapsamında önemli bir yer tutar. Ancak Blizzard bu sene şok edici bir karar aldı ve etkinliği sebep göstermeden iptal etti.

BlizzCon'un bu yılki etkinliği iptal edildi ve bu durum, kasımda toplanmayı umut eden World of Warcraft, Diablo ve Overwatch hayranları için hayal kırıklığı yaratabilir. Blizzard, iptal kararını verirken kesin bir sebep açıklamasa da, bu kararın hafife alınmadığını ve BlizzCon'un kendileri için de çok özel bir etkinlik olduğunu belirtti. Ancak hayranlar üzülmesin; BlizzCon, tamamen sona ermiş değil. Blizzard, farklı etkinlik formatları üzerinde çalıştıklarını ve BlizzCon'u gelecek yıllarda geri getirmek için heyecanlarının devam ettiğini bir blog yazısında duyurdu.

Oyun devinden şok edici haber, iptal edildi

Blizzard, bünyesindeki oyunlar için planladığı genişlemeleri ve Diablo IV ile World of Warcraft'ın üç bölümlük yeni serüvenini tanıtmak için diğer büyük etkinlikleri ve Gamescom gibi ticaret fuarlarını kullanacak. Microsoft çatısı altında yer alan Blizzard'ın, Haziran ayındaki yıllık Xbox vitrininde bazı duyurular yapması bekleniyor. Ayrıca, Overwatch esporları için düzenlenecek yüz yüze etkinlikler ve Warcraft'ın 30. yıl dönümünü kutlamak için organizasyonlar planlanıyor.

2019'dan bu yana ilk yüz yüze BlizzCon'un gerçekleşmiş olması ve 2024'te tekrar bir araya gelinmemesi, birçok hayran için büyük bir darbe olabilir. Şimdi, hayranların ve Blizzard geliştiricilerinin bir araya gelmesi en azından 2025 sonlarına kadar mümkün olmayabilir. Ancak Blizzard, oyuncuları ve takipçileri için heyecan verici yenilikleri paylaşmaya devam edeceğini vurguluyor. Bu arada, Blizzard'ın etkinlikleri farklı platformlarda hayranlarıyla buluşacak ve oyun dünyasındaki yeniliklerden haberdar etmeye devam edecek. Yani, BlizzCon fiziksel olarak gerçekleşmese de Blizzard'ın sunduğu maceralar ve heyecanlar devam ediyor.