Persona 5 ekibinden yeni fantezi RPG oyunu ReFantazio Ekim'de çıkıyor

Persona 5'in yaratıcı ekibinden gelen yeni fantezi rol yapma oyunu ReFantazio, fantastik bir dünyaya adım atmamıza olanak tanıyacak.

Persona 5 ekibinden yeni fantezi RPG oyunu ReFantazio Ekim'de çıkıyor

Ekim ayında piyasaya sürülecek olan bu oyun, gizem ve macera dolu bir evrene kapı aralıyor. Oyunun sunacağı zengin hikaye anlatımı ve göz alıcı grafikler, oyuncuları baştan çıkaracak. Ek olarak, ReFantazio'nun çok sayıda karakter seçeneği ve derin hikaye kurgusu, oyun severlerin uzun süreler boyunca ekran başından ayrılmamasını sağlayacak gibi görünüyor.

2023 yılının ortalarında, Atlus'un yeni bir fantezi RPG üzerinde çalıştığını duyurması oyun dünyasında heyecan yarattı. Şimdi ise geliştirici, özel bir canlı yayın etkinliği sırasında bu oyunun, Metaphor: ReFantazio'nun 11 Ekim'de piyasaya sürüleceğini açıkladı. Oyunun yönetmeni ve aynı zamanda Persona 3, 4 ve 5'in yönetmeni olan Katsura Hashino, oyunculara oyunun hikayesini ve savaş mekaniklerini detaylı bir şekilde gösteren 30 dakikalık bir oynanış videosu sundu. Persona serisiyle benzer bir şekilde, Metaphor: ReFantazio da "gerçek zamanlı aksiyonla harmanlanmış" bir sıra tabanlı dövüş sistemi sunuyor.

Persona 5 ekibinden yeni fantezi RPG oyunu ReFantazio Ekim'de çıkıyor

Oyun, Euchronia adlı kurgusal bir krallıkta geçiyor. Krallık, kralın suikasta uğramasıyla kaosa sürüklenmiş. Kraliyet tahtı için düzenlenen turnuva sırasında, ana karakter ve peri ortağı Galica, öldü sanılan lanetli prensi bulmak ve yeni müttefiklerle birlik oluşturmak için epik bir yolculuğa çıkıyorlar. Oyuncular, zindanları dolaşırken müttefikleriyle bağ kurarak "erdemlerini" artırmaya çalışacaklar.

Oyunun hem standart hem de sınırlı sayıda üretilen Koleksiyoncu sürümleri şimdiden ön siparişe açıldı. Dijital sürümü biraz daha beklemek isteyenler için, oyun Xbox Series X|S, PlayStation 5, PlayStation 4, Windows ve PC için Steam üzerinden sunulacak. Yeni başlayanlar için ise oyunun hikayesi ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için 30 dakikalık oynanış videosu yerine izlenebilecek yeni bir fragman da mevcut.