Oyun

Oyun dünyasının en psikopat ve sosyapat karakterleri!

Sosyopatlar ve psikopatlar arasında bazı farklar var. Bazı oyunlarda, bu ayrım muhteşem şekilde irdeleniyor.


Öncelikle sosyopat ve psikopat arasındaki benzerliklere ve farklılıklara değinmek istiyoruz. Sanırız ki; söz konusu karakterlerden bahsedince aradaki ayrımlar çok daha net biçimde ortaya çıkacak.

Sosyopatlar ve psikopatlar vicdani her türlü güdüden yoksundur. Asla ama asla kurbanları ile empati kuramazlar veya eylemleri sonucunda hiçbir azap hissetmezler. Her iki ruhsal bozukluğa mensup olanların çoğu, ortalama üstü zekaya sahiptirler.

Özellikle ABD'de karşımıza  katillerin ilginç özellikleri mevcut: Psikopatlar, eyleme geçmeden önce son derece zekice planlar yaparlar. Sosyopatlar ise dürtüsel olarak harekete geçerler. Böylece sosyopatlar, psikopatlara göre çok daha kolayca yakalanabilir.

Şimdi de oyun dünyasının sosyopat ve psikopatlarına göz atalım

Pyramid Head

Silent Hill

Tür: Sosyopat

Silent Hill evreninin zebanileri olarak kabul edebileceğimiz Pyramid Head ırkı, ani dürtülerle hareket eder ve ceza keser. Bu eylemler sayesinde sosyopat ünvanına hak kazanırlar.

Albert Wesker

Resident Evil

Psikolojik Durum: Psikopat

Toplumla çok kolay iletişim kurup, insanları kandırabilen Albert Wesker tam bir dahi ve psikopattır. Her adımı planlıdır ve herkesi manipüle etmeye çalışır.

Frau Engel (Wolfenstein)

Wolfenstein

Psikolojik Durum: Sosyopat

Bu Nazi askerinin hamleleri her ne kadar planlı görünse de, kendisi ciddi anlamda bir sosyopattır. Onun karşılığında kullanacağınız tek kelime sizi sona götürebilir.

Alma (F.E.A.R.)

Psikolojik durum: Sosyopat

Alma, geçmişte yaşanan deneyimlerin etkisi altında. Bir açıdan FEAR serisinin en masum karakteri olsa da; temelde saf kötü bir birey. Kısacası, Alma öncelikle dürtüleriyle hareket eder ve cinayet işler.

Arthas (Warcraft)

Psikolojik durum: Psikopat

Krallığın prensi Arthas, halkını kurtarmak niyetiyle Lanetli Kılıç'ı söküp alır; önce babasını öldürür; sonra da bir tirana dönüşür. Arthas'ın eylemleri hesaplıdır ve psikopat ünvanını layıkıyla elde eder.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.