Oyun

Oyun turnuvasına silahlı saldırı!

ABD'de bir internet kafede düzenlenen oyun turnuvasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 kişinin öldüğü ve 11 kişinin ise yaralandığı açıklandı.

Oyun turnuvasına silahlı saldırı! 2 ölü var

ABD’nin Florida eyaletindeki Jacksonville kentinde bir internet kafeye silahlı saldırı düzenlendi. Yerel basının polise dayandırdığı kaynaklara göre 2 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Saldırının kafede düzenlenen bir oyun turnuvası sırasında yapıldığı da ortaya çıktı.  

Jacksonville Şerif Ofisi yaptığı açıklamada, ölü ve yaralıların olduğunu belirterek, olay yerindeki bir şüphelinin öldürüldüğünü ve ikinci bir şüphelinin olup olmadığının ise henüz bilinmediğini söyledi. Polisin bölgeden uzak durulması çağrısında bulunduğu ve bölgedeki iş yerlerini boşalttığı öğrenildi. 

Oyun turnuvasına silahlı saldırı!

Polis, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ayrıca bölgede saklanan çok sayıda insana ulaştıklarını belirterek, saklanmaya devam eden kişilerin 911’i arayarak saklandıkları yeri kendilerine iletmelerini istedi.

Yetkililer, olay yerine çok sayıda ambulansın yanı sıra itfaiye ve polis sevk edildiğini, bölgedeki tüm bağlantı yollarının araç ve yaya trafiğine kapatıldığını da açıkladı. Özellikle ABD'de iyice yayılan bu tarz silahlı saldırıların oyunlara bağlanması da bir hayli gelenek haline gelmiş durumda. 

Umarız bu saldırının sebebini de bazı devlet adamları oyunlara bağlamaz. Günah keçisi aramanın artık bir gelenek haline gelmeye başladığı doğrudur ABD'de.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.