Oyun

Oyuncular üzgün: HyperX markası el değiştiriyor!

Ünlü bellek üreticisi Kingston bünyesinde faaliyetlerini sürdüren oyun aksesuarları üreticisi HyperX el değiştiriyor.

Oyuncular üzgün: HyperX markası el değiştiriyor!

Klavye ve mikrofon gibi oyun dünyasına yönelik aksesuarları ile bilinen ve Kingston bünyesinde faaliyet gösteren HyperX markası dünyaca ünlü bilgisayar üreticisi HP'ye satılıyor.

HyperX markası el değiştiriyor!

Resmi açıklama Kingston'dan geldi. Markanın kulaklık, klavye, fare, USB mikrofon ve konsol aksesuarları gibi ürünlerinin tamamı HP bünyesine geçiyor. Anlaşma şartları uyarında HP, Kingston'a 425 milyon dolar ödeme yapacak. Anlaşmanın ilgili regülasyon kurumlarının onayından sonra bu yılın ikinci çeyreğinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Kingston bu satıştan sonra bellek üretimi ve diğer alanlardaki faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı. 

HP'nin oyun sektöründe önemli yatırımları bulunuyor. Bunlardan biri de marka bünyesinde faaliyet gösteren OMEN dizüstü bilgisayar birimi. Özellikle oyuncular için bilgisayar üretimi yapan bu birimin HyperX satın almasının ardından gücünü artırması bekleniyor. 

HyperX'in marka olarak ayın isimle devam edip etmeyeceği şimdilik belli değil. Ancak HP geçmişte satın aldığı bazı markaları tarihin derinlerine gömmesiyle biliniyor. HyperX'in kendi ismini kullanması durumunda HP'nin oyun sektöründeki varlığını güçlendireceğine kesin gözle bakılıyor.

Yorumlar
Sequ
Yazık ya, hiç yoktan sağlam ve dayanıklı ramleri vardı, onuda hp alıp bütün kaliteyi s*kecek şimdi. Şu hayatta az tad bırakın aq ibneleri ya..
Cevapla
Revo
Adamlar Kingston u almıyor hyperx i alıyor yani kulaklık klavye fare gibi ekipmanları etkileyecek
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.