PC’de eFootball 2023 Keyfi İçin Olmazsa Olmaz Donanımlar

eFootball serisi neredeyse 20 yıldır en çok oynanan konsol ve PC futbol oyunları alanında zirvede bulunuyor.

PC’de eFootball 2023 Keyfi İçin Olmazsa Olmaz Donanımlar

Daha öncesinde Pro Evolution Soccer olarak adlandırılan oyun 2021 yılında isim değişikliği alarak eFootball ismini aldı. FIFA serileriyle beraber yıllardır büyük bir rekabet halinde olan oyun her yıl kendisini geliştirirken oyuncularına daha fazla özelliği sunuyor. Kararlı sürümüyle birlikte dünyanın en büyük liglerinin yanında ülke takımlarının da yer aldığı eFootball 2023 oyunu Süper Lig takımlarımıza da yer veriyor.

Türkiye’de eFootball hayranı oldukça fazla. Üniversitelerde, kuruluşlarda ve hatta festivallerde ismine turnuvaların dahi düzenlendiği eFootball serisi en çok konsollarda rağbet görüyor. Fakat oyun bununla sınırlı kalmıyor ve ilk serisinden itibaren PC platformunda da oynanabiliyor. Peki eFootball 2023 serisini bilgisayarlarda oynayabilmek için standart donanımlar yeterli olacak mı? Yoksa eFootball 2023 deneyimi için üst düzey bir bilgisayar sistemine mi ihtiyacımız olacak. Konuyu ayrıntısıyla ele aldık ve oyunun sistem gereksinimleri açısından kullandığı donanım ve bileşenlerin tümünü bir araya derledik.

eFootball 2023 Sistem Gereksinimi Nasıldır?

eFootball 2023 oyununu düşük ve orta ayarlarda oynayabileceğimiz minimum sistem gereksinimleri olduğu gibi en yüksek ayarlarda yüksek çözünürlükte oynatacak tavsiye sistem gereksinimi de listelendi. Ortak yanlarını ele aldığımızda eFootball 2023 oyunu 64-bit işlemci ve işletim sistemi olan bilgisayarlarda oynanabilir ve işletim sistemi olarak Windows 10 ve Windows 11 kurulu olması gerekir. Minimum gereksinimlerde Core i5-2300 veya AMD FX-4350 işlemcisine ek olarak 8GB RAM bu oyunu normal ayarlarda oynatmaya yeter. GeForce GTX 660 Ti yada Radeon HD 7790 GPU modellerinin üzeri ile 50GB boş depolama alanının bulunmasına dikkat etmek gerekiyor.

eFootball 2023 oyununda önerilen sistem gereksinimlerinde ise bütçeyi biraz daha arttırmak gerekecek. Ultra ve yüksek ayarlarda donmadan bir oyun heyecanı yaşamak isteyenler eFootball 2023 sistem gereksinimi açısından aşağıdaki donanımların tamamına sahip olmak zorunda.

  • Windows 10 64-bit gereklidir.
  • Intel Core i5-7600 veya AMD Ryzen 5 1600
  • 8 GB RAM desteği
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 590
  • 50 GB kullanılabilir boş depolama alanı.

eFootball 2023 sistem gereksinim için donanım ve yazılım bilgilerini detaylı olarak anlatmaya çalıştık. Yenilenen oyun teknolojileriyle iyi bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünen oyun severlerin bütçeleri doğrultusunda hep bir basamak üst donanımları tercih etmelerinde yarar var.