Oyun

PewDiePie, Disney arasındaki anlaşma bozuluyor mu?

Felix Kjellberg işlerini daha da büyütmeyi amaçlıyor.

PewDiePie, Disney arasındaki anlaşma bozuluyor mu?

Felix “PewDiePie” Kjellberg, Youtube'da az çok takılan herkesin tanıdığı bir isim çünkü "PewDiePie" isimli kanalı ile birlikte Felix Kjellberg, şuan Youtube'da en çok takipçiye sahip olan isim. Bugün ise PewDiePie hakkında oldukça ilginç bir rapor ortaya çıktı çünkü PewDiePie, Disney'in satın aldığı Maker Studio'dan ayrılma planları yapıyor olabilir.

TotalBiscuit ve Yogcast gibi büyük kanalları da bünyesinde bulunduran Maker Studio, PewDiePie'ı bünyesine 2012 senesinin Aralık ayında katmıştı. Bu senenin başlarında ise Maker Studio, Disney tarafından yaklaşık olarak 500 milyon dolara satın alınmıştı. Zaten Disney'in Maker Studio ile olan anlaşmasını da PewDiePie'ın Star Wars temalı videolarından az da olsa anlamıştık. Felix “PewDiePie” Kjellberg, bir İsveç dergisi olan Icon'a verdiği bir röportajda Maker Studio ve Disney ile olan anlaşmasını yenilemeyeceğini, bu konuya pek sıcak bakmadığını belirtti. Icon dergisindeki röportajında, "Disney'in Maker Studio'ü satın alması beni çok fazla ilgilendirmiyor. Eğer ben Maker Studio'dan yardım istersem, onlar da bana cevap veriyor. Maker Studio ile olan tüm kontağımız bu kadar, neler olacak göreceğiz." cümlelerini sarf eden Felix “PewDiePie” Kjellberg bu röportajın ardından kendi internet ağını oluşturmayı planladığını belirtti. Henüz bu konu hakkında fazla detay vermek istemeyen Felix “PewDiePie” Kjellberg, "Birkaç isim ile şuan görüşmeler içerisindeyim. Tüm bu işleri yürütmek için oldukça genç olduğum için bunu yapma gereği duydum. Şuan piyasada bulunan tüm internet ağları oldukça zayıf bir şekilde yönetiliyor. Ben, Youtube kullanıcılarına hak ettikleri bir seviyede yardım etmek istiyorum." cümlelerini de internet ağı hakkında sarf etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.