Oyun

PlayStation 2'ye elveda deme vakti geldi!

Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz hafta PS2’ye olan teknik desteğini 31 Ağustos 2018’den itibaren bitirdiğini açıkladı.

PlayStation 2'ye elveda deme vakti geldi!

PlayStation 2, zamanın en çok satan konsolları arasında yerini almış bir ürün. Gerek oyun kütüphanesi gerek içerisinde barındırdığı donanım ile döneme damgasını vurmuş ve birçok kesimi kendisine hayran bırakmıştı. Ancak artık bu şahesere veda etme vakti geldi de geçti bile. 

Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz hafta PS2’ye olan teknik desteğini 31 Ağustos 2018’den itibaren bitirdiğini açıkladı. Evet bundan sonra hiç bir kullanıcı PS2 için teknik yardım alamayacak Sony tarafından. 

Üretimden 5 yıl önce kalkmış olmasına rağmen PS2 için onarım olmak üzere hizmet vermeye devam eden Sony, destek için son damlaları 31 Ağustos tarihinde kabul etmiş. Bundan sonra gelecek olan konsolların geri çevrileceğini belirtmeden geçmeyelim. 

PlayStation 2'ye elveda deme vakti geldi!

Açıkçası 5 yıldır üretimi dahi yapılmayan PS2’ye 2018 yılına kadar destek verilmesi takdire şayan. Bunda Sony’nin tarihinde en çok satılan konsolun olmasının ve hala hatırı sayılır bir kullanıcı tarafından oynanmasının etkisinin olduğunu da söyleyebiliriz.

PlayStation 2, 4 Mart 2000 tarihinde Japonya’da duyurulmuş, tüm zamanların en çok satılan oyun konsolu olmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.