Oyun

PlayStation 4 satış rekorları kırıyor!

Sony, PlayStation 4'ün dünya genelindeki dağıtım miktarının 94.2 milyona ulaştığını duyurdu. İşte detaylar!

PlayStation 4 satış rekorları kırıyor!

Sony, PlayStation 4'ün dünya genelindeki dağıtım miktarının 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla 94.2 milyona ulaştığını duyurdu.

Mali yılın üçüncü çeyreğinde 8.1 milyon adet PlayStation 4 dağıtıldı, ki bu bir önceki mali yılın aynı çeyreğinden 0.9 milyon adet daha az. Sony 1 Nisan 2018 / 31 Mart 2019 tarihleri arasını kapsayan 2018 mali yılında toplam 17.5 milyon adet PlayStation 4 dağıtılmasını hedefliyor ve hedefini değiştirmedi.

PlayStation 4 94 milyon dağıtım miktarı ile lider konumda!

PlayStation Plus abonelerinin sayısı 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla 36.3 milyonu aştı, ki bu bir önceki mali yılın aynı çeyreğinden 2.1 milyon artış olduğunu gösteriyor. 

Buna ek olarak 31 Aralık 2018 itibarıyla PlayStation 4, tüm dünyada 91.6 milyon adetten daha fazla sattı. Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su John Kodera, “Tatil sezonu boyunca bizi destekleyen tüm hayranlarımıza teşekkür ediyoruz. PS4’ün dünya çapında 91.6 milyon sattığını duyurmaktan gurur duyuyoruz. 

Bu hedeflere ulaşmamızda bize yardım eden dünya çapındaki tutkulu topluluğumuza ve ortaklarımıza en derin saygılarımı sunuyorum. Sadece PS4’te yaşanabilecek, geliştirilmiş deneyime sahip merakla beklenen oyun gamını hayranlarımızın beğenisine sunmaya devam edeceğiz.

Bir sonraki PS4 hedeflerine kadar SIE olarak, en iyi interaktif eğlence deneyimini
dünyaya sunma konusunda platformumuz geliştirmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Yorumlar
Yorumcu
Beraber yaşlandık be sony 😁
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.