Oyun

PlayStation 4'ten inanılmaz rekor!

1'ci belli oldu 2'ci kim?


Sony'nin geçtiğimiz günlerde Amerika'da düzenlediği minik bir etkinlikle satışa sunduğu en yeni 4. nesil oyun konsolu PlayStation 4 ilk gününde 1 milyon barajını aşarak inanılmaz bir rekora imza attı. 2013 yılının son günlerinde girdiğimiz şu günlerde yıl bitmeden 3 milyon PS4 satılması hedefleniyor. 

1384766183_playstation-4-controller-sensor.jpg

Yaşanan ilk gün satışlarının ardından internette ve sosyal medyada yankı bulan ağ problemleri kullanıcıları PlayStation 4 almaktan hiç soğutmamışa benziyor. Aylardır yeni nesil konsolun gelmesini bekleyen milyonlarca kullanıcı bu bekleyişe yeni nesil konsolu hemen satın alarak bir son vermek istiyor. 

1384766204_2380893.jpg

Twitter üzerinden Sony Computer Entertainment başkanı Shuhei Yoshia tarafından duyrulan bu müthiş rekor kısa sürede oyun dünyasında gündemin ilk sıralarına yerleşti. Dışarıya yönelik kırılan bu rekorla birlikte aynı zamanda önceki oyun konsolu PlayStation 2'yi de geride bırakan PlayStation 4, 1 Milyon barajını 3 günde aşan ilk PlayStation olma ünvanını da taşıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.