Oyun

PlayStation 5 bekleyenlere kötü haber geldi!

PlayStation'dan Shawn Layden, yeni nesil konsol bekleyenlere kötü haberi verdi.


Sony Interactive Entertainment'ın PlayStation 4'ü piyasaya çıkarması ile beraber kısa sürede büyük bir başarı elde etmeyi başarmıştı. 5 senelik bir tarihi bulunan PlayStation 4'ün toplam satışları 80 milyonu buldu diyebiliriz.

Konsol nesli için sınır olarak belirlenen 5 yılın artık geride kalmasının ardından, oyuncular yeni konsol modelleri için beklemeye başladılar. Peki PlayStation 5 ne zaman duyurulacak? Bu E3 2018 etkinliğinde kendisinden bir haber alabilecek miyiz? 

Sony Interactive Entertainment America CEO’su Shawn Layden‘a göre E3 2018 PS5 için doğru bir yer değil. E3’te yeni bir donanım ürünü göstermeyeceğiz diyen CEO, en azından önümüzdeki ay için yolları kapamış gibi görünüyor.

Eğer, PlayStation 5 veya PS VR 2.0 modellerini görmeyi bekliyorsanız, kötü haber direkt CEO’nun ağzından gelmiş durumda. Böylelikle yeni PlayStation'u bu yıl görmeyeceğimiz kesinleşmiş oldu.

PlayStation Pro ile konsol ömrünü uzatmaya karar veren Sony, anlaşılan yakın bir tarih içerisinde de yeni konsolu tanıtmayı planlamıyor. 2020 öncesi çıkmayacağını tahmin ettiğimiz konsolun henüz teknik özellikleri bile belli değil ancak geliştirici kitleri şimdiden oyun stüdyolarına gönderilmeye başlandığını geçtiğimiz günler de sizlere aktarmıştık.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.