Oyun

PlayStation 5 böyle görünebilir!

Sony’nin bu ay içerisinde tanıtması beklenen PlayStation 5 nasıl bir tasarıma sahip olacak? İşte bu sorunun yanıtı.

PlayStation 5 böyle görünebilir!

Bilindiği üzere Sony merakla beklenen yeni nesil konsolu PlayStation 5’i önümüzdeki günlerde tanıtacak. Henüz Japon konsol devi net bir tarih vermemiş olsa da genel kanı PS5’in Mart ayı içerisinde tanıtılacağı yönünde.

PlayStation 5 böyle görünebilir!

Hatırlanacağı üzere Microsoft, yeni nesildeki konsolu Xbox Series X’i sürpriz bir şekilde tanıtmıştı. Sade bir tasarıma sahip olan Xbox Series X bu yönüyle oyun severlerin tepkisini çekmişti. Peki PS5 nasıl bir tasarım çizgisine sahip olacak?

Malum şimdiye kadar sızdırılan PS5 fotoğrafları, geliştiricilere gönderilen kitlerden ibaretti. Yani gerçekteki PlayStation 5 böyle bir tasarım çizgisiyle gelmeyecek.

Sony’nin sır gibi sakladığı bu tasarım şimdilik bilinmiyor. Fakat YouTube’ta dolaşan bir konsept, oyun severleri cezbetmeyi başarmış durumda. Şimdilik bu konseptin gerçek PS5 ile bir ilgisi olup olmadığı bilinmiyor. Fakat genel kanı konseptin oldukça başarılı göründüğü yönünde. Dilersiz Sony’nin PlayStation 5 için belirlediği tasarım çizgisi de 3 aşağı 5 yukarı bu konsept tasarımındaki gibi olur. Dilerseniz bahse konu bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu arada dip not olarak sizlere şunu da hatırlatalım. Sony’nin yıl sonu satışa sunmayı planladığı PlayStation 5, hali hazırda satışta olan tüm PS4 oyunlarıyla da uyumlu olacak. Yani PSN hesabınızda yer alan PS4 oyunlarını, PS5 üzerinde de oynayabileceksiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.