Oyun

PlayStation 5 çıkış tarihi belli oldu

Sony, merakla beklenen ve birçok özelliği neredeyse belli olan PlayStation 5 oyun konsolunun resmi piyasaya sürüleceği tarihi açıkladı.

PlayStation 5 çıkış tarihi belli oldu

Oyun tutkunlarının merakla beklediği konsollardan biri olan PlayStation 5, birçok bilginin sızmasının ardından resmi tanıtım tarihi de açıklandı. Sony'nin bloğunda yapılan yazılı açıklamaya göre Sony PlayStation 5, 2020 yılının tatil döneminde yani son çeyreğinde piyasaya sürülecek.

PlayStation 5 çıkış tarihi belli oldu

Blog yazısında sadece bu tarih değil yeni konsolun bazı özellikleri ile ilgili de bilgi verildi. Haptic adı verilen dokunma şiddetini hisseden sensörlerle donatılacak olan oyun konsolunun kumanda kolu ile oyun zevki daha da ileri taşınacak. Yapılan açıklamalara göre oyunun kumanda kolları üst düzey deneyim sunmak için tasarlandılar.

Ayrıca PlayStation 5'in gözden geçirilmiş bir arayüzü olacak ve bu arayüz kullanıcıya daha fazla denetim imkanı sunacak. Bunun dışında fazla bir detayın bulunmadığı konsol ile ilgili resmi bilgilerin gelmesiyle beraber artık PlayStation 5 resmen onaylanmış oldu. Birçok firmanın bu konsolun çıkışına özel oyunlar için şimdiden çalışmaya başladığını da belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.