Oyun

PlayStation 5 ile ilgili bu iddia PS3 sahiplerini çok üzecek

PlayStation 5 ile ilgili ortaya atılan iddiaya göre bu yeni konsol sadece PlayStation 4 oyunlarını destekleyecek.

PlayStation 5 ile ilgili bu iddia PS3 sahiplerini çok üzecek

Son aylarda hakkında birçok internete düşen çıkan Sony'nin yeni konsolu PlayStation 5 ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

İddiaya göre PlayStation 5 geriye dorğu uyumluluk modunda sadece PlayStation 4 oyunlarını destekleyecek. Bu da PlayStation 3 ya da daha eski versiyonlar için üretilmiş oyunlarının bu konsolda oynanmaması anlamına geliyor.

PlayStation 5 ile ilgili bu iddia PS3 sahiplerini çok üzecek

Bugüne kadar ortaya çıkan bilgilere göre Sony PlayStation 5 hızlı bir SSD ve 8K çözünürlük desteği ile gelecek. Güçlü bir donanımla desteklenmesi beklenen yeni konsolla ilgili ortaya atılan iddialarda geriye doğru geniş bir uyumluluk olması bekleniyordu.

Yeni iddialara göre ise Sony bu desteği sadece PlayStation 4 ile sınırlama kararı aldı. Eğer bu karar uygulanırsa ve PlayStation 5 sadece bir nesil geriye doğru uyumlu olursa eski konsol sahiplerinin oyunlarını oynaması mümkün görünmüyor.

İddiaların henüz kesinlik kazanmadığı ve Sony'nin de bu konuda resmi bir açıklama yapmadığını belirtelim. Ancak geriye doğru uyumluluk sınırlaması gelirse eski konsol sahiplerinin bu duruma üzüleceği de aşikar.

Yorumlar
st4lk3r
Bu maalesef mümkün ve mantıklı değil. Ps3 cell cpu'lar IBM özel ürettirilmiş ve kendi kodlama sistemine sahip saçma ama güçlü bir sistem. Ps4 ve ps5 işlemcileri ise amd'ye ürettirilmekte ve bilindik bir mimari. ps3'ü ps5'te çalıştırmak için bir emülatör gerekiyor. Emülatörlerin verimliliği ise tam bir facia.
Cevapla
YAKUP
PLAYSTATİON 5 GÜZEL DE 8K ÇÖZÜNÜRLÜĞE SAHİP TELEVİZYON ALMAK GEREK MASRAF ZATEN FİYATLARINIZ PAHALI PİYASADA İŞ YOK FİYAT İNDİRİME GİDEĞİNİZE YÜKSEK FİYAT ÇEKİYORSUNUZ
Cevapla
G@kko
Ben Viking eleven 8 i bide pes13 ü hec unutmim çocukken çok oynidim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.