Oyun

PlayStation 5 kara borsaya düştü! Olmaz böyle fiyatlar!

PlayStation 5 stokları tükenince fırsatçılar yine meydana çıktı. İşte konsolun dudak uçuklatan satış fiyatları!

PlayStation 5 kara borsaya düştü! Olmaz böyle fiyatlar!

Uzun zamandır beklenen oyun konsolu PlayStation 5, sonunda çıkışını gerçekleştirdi. Söz konusu ürünün ülkemizdeki resmi fiyatı 8.299 TL olarak açıklandı ancak stoklarda cihaz kalmaması sonucu yine tüketici mağdur hale geldi. 19 Kasım 2020 tarihinde raflardaki yerini alan konsol kara borsaya düşerken, fırsatçılara yine gün doğdu. Erken davranarak ürünü satın almayı başaran kişiler PlayStation 5 resmi Türkiye fiyatının çok üzerinden satış yapmaya başladı.

PlayStation 5 kara borsaya düştü! Olmaz böyle fiyatlar!

PlayStation 5 satın almak isteyen oyun tutkunları, çoğu mağazada ürünü bulamıyor. Henüz ön sipariş aşamasında iken tükenen konsol, ülkemizde kara borsaya düşmüş durumda. Erken davranmayı başaranlar, PlayStation 5'i 13.000 - 15.000 TL arasından satışa sunuyor. Ancak bu durumun yalnızca Türkiye'de böyle olmadığı, yurt dışında da stokların tükenmesi sebebi ile resmi fiyatın üzerinden bazı satışların yapıldığı aktarılıyor.

PlayStation 5 kara borsaya düştü! Olmaz böyle fiyatlar! - Resim : 1

Şu aşamada tüketicilere yapabileceğimiz en önemli tavsiye, aceleci olmamaları gerektiği. Zira Japonya merkezli şirket Sony, seri üretime devam ediyor ve kısa süre içerisinde PlayStation 5 kolaylıkla bulunabilir hale gelecek. Böylece konsolun resmi fiyat üzerinden satışı da gerçekleştirilecek ve fırsatçılar istediğine ulaşamayacak.

Bir an önce PlayStation 5 sahibi olmak isteyenler ise şu anda normalden 5.000-7.000 TL daha fazla para ödemek durumunda. Yalnızca birkaç ay beklememek için bu tarz bedelleri gözden çıkarmak da çok mantıklı gözükmüyor. Ancak tabii yine de karar sizin.

Yorumlar
yakup
bu fiyatları almayın bilgisayarınız ekran kartı güçlü ise 2 tane usb play station kol al tak oyna
Cevapla
rinda
lütfen şöyle şerefsizlere para kaptırmayın bırakın almayın pc neyinize yetmiyor al kontrolcü tak kafana göre takıl
Cevapla
Raichu
Bu devirde Playstation 5 almak salaklıktır oyunları bile cok cok az ve ps3 alıp kirdirip oynamak cok cok çok mantıklı ve akıllıca
Cevapla
Faruk Köse
Aynen sana katılıyorum. Bende PS2 var onla bile oyunları oynuyorum.
Boom
PS4 alıp kırdırmak ben geçen sene 1700 TL ye Orjinal PS 4 aldık ama isteyen kurdırsun singleplayer oynasın
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.