Oyun

PlayStation 5 stok durumu hakkında önemli açıklama

Sony, PlayStation 5 stok durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Eğer PS5 almayı düşünüyor ve stok bulamıyorsanız biraz daha beklemeniz gerekebilir.

PlayStation 5 ne zaman stoklarda olacak?

Sony, 2020'nin Kasım ayında tüm dünyada yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'i resmi olarak satışa sunmuştu. Satışa sunulur sunulmaz stokları tükenen PS5, Türkiye'de de 8.299 TL'lik fiyatına rağmen büyük ilgi görmüştü.

Türkiye'de de stok sorunu çeken PS5, geçtiğimiz günlerde son olarak Amazon.com.tr üzerinden bir kez daha resmi olarak satışa sunulmuş ve 5 dakika içerisinde tüm stokları bitmişti. Bugün iste PlayStation 5 stok durumu hakkında Sony cephesinden merakla beklenen açıklama geldi.

Sony'den gelen açıklamalara göre; PS5, 7 Ocak ve 12 Ocak 2021 tarihleri arasında üçüncü sevkiyatını gerçekleştirecek. Aralarında Türkiye'nin de olması beklenen bu sevkiyat planında kaç adet konsolun yer alacağı henüz bilinmiyor.

Sony'nin stok açıklaması şimdilik sadece ana konsol ile alakalı. DualSense, Pulse 3D kulaklık, şarj istasyonu, medya kumandası ve kamera gibi aksesuarların ne zaman stoklarda olacağı bilinmiyor. Konsol ile birlikte yok satan aksesuarlar da muhtemelen Ocak ayının sonlarına doğru tekrardan stoklarda olacaktır.

PlayStation 5

Sosyal medya mecralarında Sony'nin bilerek az konsol ürettiği gibi mantık dışı yorumlar yer alıyor. Ancak bu yorumların doğru olmadığını konsolun gerçekten de kapış kapış satıldığının altını çizelim. Koronavirüs pandemisinden dolayı beklenenden daha az üretilen PS5'in, 2021 yılında eğer bir aksilik olmaz ise beklenen üretim kapasitesine ulaşacağı söyleniyor.

Son olarak Türkiye'de konsollardan alınan ek gümrük vergisinin yüzde 50'den yüzde 20'ye düştüğünü belirtelim. Bakalım PlayStation Türkiye 8.299 TL'lik fiyatta ne kadar indirim yapacak?

Yorumlar
BEKLEYEN DERVİŞ
7-12 Ocak dediniz ps storedan oyun depoladık 15'i olacak ses seda yok.
Cevapla
Adamın Biri
Nasipse ps7 çıkınca ps5 alabiliyorum.Şunun şurasında 12-13 yıl bekleyeceğim
Cevapla
ps5
ps3 al o zaman şimdilik onla yola devam
sanane
pis fakir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.