Oyun

PlayStation 5 Türkiye fiyatı netleşiyor

Xbox Series X ve S’in Türkiye fiyatının açıklanmasıyla birlikte PlayStation 5 Türkiye fiyatı da netleşmeye başladı.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı netleşiyor

Bu yılın sonlarına doğru yeni nesil konsollar raflardaki yerlerini almış olacak. Microsoft yeni nesil için geliştirdiği Xbox Series X ve S için çıkış tarihlerini açıkladı. Her iki konsol da Kasım ayında ülkemizde satışa sunulmuş olacak. Peki ya PlayStation 5?

Sony henüz PlayStation 5 çıkış tarihi ya da fiyatı ile ilgili güncel bir açıklama yapmadı. Fakat yarın gerçekleşecek olan etkinlikte konsolun hem fiyatı hem de çıkış tarihi ile ilgili net bir açıklama yapılması bekleniyor.

Muhtemelen PlayStation 5 Türkiye fiyatı da bu etkinlik sonrasında netlik kazanacaktır. Fakat Xbox Series X ve S’in fiyatını göz önünde bulundurarak da PS5 Türkiye fiyatı ile ilgili bir tahminde bulunabiliriz.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı netleşiyor

Bilindiği üzere Xbox Series X ülkemizde 7499 TL gibi bir etiketle satışa sunulacak. Yeni nesildeki Xbox konsolunun PlayStation 5’ten daha donanımlı olduğunu göz önüne alırsak Sony’nin belirleyeceği etiketin Xbox Series X ile aynı ya da daha düşük olacağını söyleyebiliriz.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı netleşiyor - Resim : 1

Çok da emin olmamak kaydıyla PlayStation 5 Türkiye fiyatı için 7000 TL ile 7500 TL arasında bir fiyat duyurulması bizleri çok fazla şaşırtmayacaktır.

Bu arada dip not olarak ufak bir hatırlatmada bulunalım. Bir süre önce oyun konsollarında uygulanmaya başlayan ek gümrük vergisi Aralık ayı itibariyle biraz düşecek. Dolayısıyla konsollar satışa çıktıktan 1 ay sonra fiyatlarında ufak da olsa bir indirim gerçekleşebilir. O yüzden çok fazla acele etmeden Aralık ayını beklemenizi tavsiye ederiz.

Yorumlar
Misafir
yurt dışında 500 dolar bize gelince 1000 dolar ne güzel
Cevapla
Cihan
Bu ülkede birşeyin fiyati dusecek ha. Ek gumruk vergisini düşürürler ozel tüketimi arttirirlar ve aralik ayinda dolar 9tl yi zorlarsa siz ozmn fiyatlari gorun...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.