Oyun

PlayStation 5 üretim maliyeti açıklandı!

Sony’nin yıl sonunda satışa sunacağı PlayStation 5 üretim maliyeti ile Japon konsol devini zora soktu.

PlayStation 5 üretim maliyeti açıklandı!

Bilindiği üzere Sony bu yıl sonunda yeni nesil konsolu PlayStation 5’i satışa sunmaya hazırlanıyor. Eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa hem PlayStation 5, hem de Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X bu yıl sonu itibariyle raflardaki yerini almış olacak.

Oyun severlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de PlayStation 5 fiyatı. Kısa süre önce Sony’nin yetkili isimlerinden birisi fiyat konusunda hala karar aşamasında olduklarını söylemişti.

PlayStation 5 üretim maliyeti açıklandı!

PlayStation 5’in fiyatını etkileyecek olan en önemli etkenlerden birisi de şüphesiz konsolun maliyeti olacak. Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre PlayStation 5 üretim maliyeti şimdiden netleşmiş durumda.

PlayStation 5 üretim maliyeti açıklandı! - Resim : 1

Sony’e yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre PlayStation 5 üretim maliyeti 450 dolarmış. Maliyetin bu kadar yüksek olması, Sony’nin PS5 üzerinde planladığı bazı yeniliklerden de geri adım atmasına neden olmuş. Örneğin PS5’in üzerine aynasız kamera entegre etmek gibi bir düşünce mevcutmuş. Fakat yüksek maliyetten ötürü bu özellik askıya alınmış.

PS5’in yüksek maliyeti, fiyat konusunda da yönetimi ikiye bölmüş durumda. İddialara göre yönetimin bir kısmı, PS5’i maliyet fiyatı üzerine kar koyarak satmanın doğru olduğunu savunurken, diğer kısım ise gerekirse zararına satıp, oyun satışları ve dijital servislerden para kazanmayı uygun buluyormuş.

Sonuç olarak PlayStation 5 fiyatı 500 dolar civarında olacak gibi görünüyor. Son dönemde iddia edilen 399 dolarlık etiket fiyatı ise şimdilik hayal diyebiliriz.

Yorumlar
FaytKılab
Aklınız varsa xboxdan şaşmayın ex oynayanlar alsın sadece plus almış başını gitmiş çıkış oyunlarının fiyatı en az 500 tl aha buraya yazıyorum
Cevapla
hamidiye
xbox hem az oyun hem yazılımsal sıkıntılar sebebiyle mantıklı bir tercih değil bence. Zaten kağıt üzerinde her zaman playstation geride bırakıyorlardı. Ama pratikte playstation hep daha iyi çalıştı. Gerçi xbox game pass de çok iyi, o ayrı.
Lazalfa
Xbox'ta halo dan başka oyun var mı? Zhsh
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.