Oyun

PlayStation Plus Nedir?

PlayStation Plus nedir? Oyunculara sağladığı avantajlar nelerdir? Sizler için konumuz içerisinde detaylı bir şekilde Plus'a değindik.

PlayStation Plus Nedir?

PlayStation hatırlarsanız ilk olarak 90’lı yılların başlarında hayatımıza girmiş ve oyuncuların oyun deneyimini genişleterek oyun dünyasına farklı bir boyut kazandırmayı başarmıştı. Yıllar sonra hayatımıza giren üyelik, abonelik işlemleri haliyle birçok sektörü etkisi altına almış ve bu döngü oyunculara da yansımış durumda şu an.

Gerek Xbox gerek PlayStation markasında bulunan üyelik sistemi oyuncuların biraz düzenini bozsada, getirdiği avantajlar ve fırsatlar birçok kullanıcı için vazgeçilmez bir özellik olma potansiyeli sağlamış bulunmaktadır. Geçtiğimiz günler de size Xbox’ın Game Pass sisteminin nasıl kullanıldığını açıklamıştık. Peki ya PS Plus kullanıcılarının ayrıcalıkları ve avantajları nelerdir? Oyun deneyimini artırmak konusunda gerekli bir sistem midir? Üyelik ücretleri ne kadar? Sizler için bu soruları yanıtlamaya çalıştık.

Öncelikle PlayStation Plus, Sony’nin konsolları için sunduğu ücretli bir abonelik sistemidir. PlayStation 4, Pro, PlayStation 3 ve Vita kullanıcıları, abonelik sistemi ile her ay ücretsiz oyunlara ve indirim fırsatlarına sahip olabiliyorlar. Her ay seçilen ücretsiz oyunların yanı sıra abonelik süresince kullanıcılar bu oyunları sınırsız bir şekilde oynayabilmektedirler. PlayStation Plus, ücretsiz free to play oyunları dışında online özelliklerden yararlanmak içinde zorunlu bir sistemdir. Plus aboneliği bulunmayan kullanıcılar, satın aldıkları oyunların online özelliklerine erişemez ve arkadaşları ile bir online bağlantı kuramaz.

Peki Plus’ın kullanıcılara sağladığı avantajlar nelerdir? PlayStation Plus üyesiyseniz, PSN Store’da hali hazırda satılan oyunlara özel indirimlerle sahip olabilmektesiniz. Aynı zamanda belirli oyunların beta ve demolarına erişebilir ve böylece oyunları önceden deneme fırsatına erişebilirsiniz. Kullanıcılara ek olarak sunulan bir diğer ayrıcalık ise bulut sistemi. Bu sayede kayıt dosyalarınız kolay kolay kaybolmayacak. Ek olarak arkadaşlarınızın sistemine giriş yapmanız durumunda aynı şekilde kayıt dosyalarınızı rahatça sisteme indirebilirsiniz.

PlayStation Plus’ın üyelik ücretleri ne kadar? Plus’ın üyelik sistemi üç ayrı parçadan oluşmaktadır. Bir aylık, üç aylık ve yıllık üyelik.

1 aylık üyelik: 23,99 TL

3 aylık üyelik: 74,99 TL

1 yıllık üyelik: 179,99 TL

Ücretsiz 14 günlük deneme sürecini başlatmak ve üyelik seçeneklerine göz atmak için buradan ilgili sayfaya gidebilir ve sizde çevrimiçi çok oyunculu oyun deneyiminizi, aylık oyunlar, özel indirimler ve daha fazlasıyla bir tık daha üste taşıyabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.