PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

Son günlerde PS4 sahiplerinin sıklıkla dile getirdikleri bir konuyu gündeme taşıyoruz. PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

Koronavirüs salgının ülkemizde hızlı bir şekilde yayılması sonrasında halk evlerine kapandı. Dolayısıyla vakit darlığından oynanamayan oyunlara da gün doğdu. Pek çok oyun sever daha önceleri iş, güçten ötürü oyun oynamak için zaman bulamıyordu. Nitekim bu yasak süreci, oyuncular için de iyi bir bahane oldu diyebiliriz.

Malum, ülkemizde konsol denildiğinde akla gelen ilk isim PlayStation 4 oluyor. En azından bu nesilde böyle. Yasak sürecinde de muhtemelen en çok satın alınan, en çok indirilen oyunlar PlayStation 4 oyunları oldu.

PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

Oyun severlerin PS4 oyunlarına yoğun ilgi göstermesinden midir bilinmez ama PS Store Türkiye bir anda tüm indirimleri rafa kaldırdı. Hatta bununla da yetinmeyip neredeyse tüm dünyada yürürlüğe giren PS Store Mart indirimlerini ülkemizde uygulamaya sokmadı.

Peki tüm bunları düşününce PlayStation Türkiye fırsatçılık yaptı diyebilir miyiz? Yoksa bu tutumu arz-talep dengesine sığdırmak mümkün mü?

Sonuçta kimse sattığı bir mal için indirim yapmak zorunda değil. Lakin tüm sene boyunca ardı ardına indirim kampanyaları yapıp, tam insanların ihtiyacı olduğu dönemde tüm indirimleri rafa kaldırmak pek de hoş olmadı.

Elbette PlayStation Türkiye indirim yapmak zorunda değildi. Fakat bu yaptığı hiç mi hiç hoş olmadı. Türk oyun severler yıllardır PlayStation’ın yanındaydı. PlayStation’ın bizde hep farklı bir yanı vardı. Lakin ihtiyacımız olan bir dönemde, tam konsollarımıza sarılmışken, bu yapılan tek kelimeyle ayıp. Türk oyun severler bunu unutmayacaktır.