Oyun

PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

Son günlerde PS4 sahiplerinin sıklıkla dile getirdikleri bir konuyu gündeme taşıyoruz. PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

Koronavirüs salgının ülkemizde hızlı bir şekilde yayılması sonrasında halk evlerine kapandı. Dolayısıyla vakit darlığından oynanamayan oyunlara da gün doğdu. Pek çok oyun sever daha önceleri iş, güçten ötürü oyun oynamak için zaman bulamıyordu. Nitekim bu yasak süreci, oyuncular için de iyi bir bahane oldu diyebiliriz.

Malum, ülkemizde konsol denildiğinde akla gelen ilk isim PlayStation 4 oluyor. En azından bu nesilde böyle. Yasak sürecinde de muhtemelen en çok satın alınan, en çok indirilen oyunlar PlayStation 4 oyunları oldu.

PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

Oyun severlerin PS4 oyunlarına yoğun ilgi göstermesinden midir bilinmez ama PS Store Türkiye bir anda tüm indirimleri rafa kaldırdı. Hatta bununla da yetinmeyip neredeyse tüm dünyada yürürlüğe giren PS Store Mart indirimlerini ülkemizde uygulamaya sokmadı.

Peki tüm bunları düşününce PlayStation Türkiye fırsatçılık yaptı diyebilir miyiz? Yoksa bu tutumu arz-talep dengesine sığdırmak mümkün mü?

Sonuçta kimse sattığı bir mal için indirim yapmak zorunda değil. Lakin tüm sene boyunca ardı ardına indirim kampanyaları yapıp, tam insanların ihtiyacı olduğu dönemde tüm indirimleri rafa kaldırmak pek de hoş olmadı.

Elbette PlayStation Türkiye indirim yapmak zorunda değildi. Fakat bu yaptığı hiç mi hiç hoş olmadı. Türk oyun severler yıllardır PlayStation’ın yanındaydı. PlayStation’ın bizde hep farklı bir yanı vardı. Lakin ihtiyacımız olan bir dönemde, tam konsollarımıza sarılmışken, bu yapılan tek kelimeyle ayıp. Türk oyun severler bunu unutmayacaktır.

Yorumlar
Taner
Maalesef Türk oyun severler bu yapılan yanlışı da unutacaktır. Herşeyi unuttuğumuz gibi.
Cevapla
Gökhan güç
Xbox one aldım rahatım game pass oyunla dolu. ps4 olan tüm arkadaşlarım xbox Almaya karar verdi kendi ayağına sıktı ps4 tebrikler:)
Cevapla
orca
konsol fiyatları da arttı..
Cevapla
Serdar
Bu saatten sonra PlayStation benim için bitmiştir PS4 üyeliğim bitsin hemen saticam ve birdaha PlayStation qlmiycam 5 almayı düşünüyordum ama almiyvam onun yerine Xbox alicam Türkiye'deki bütün kullanicilar böyle yapsın bunlara birilerinin haddini bildirmesi lazım
Cevapla
Benim Adım Kerim, hepinizi
Xbox alınmaz yazık lan paraya
Kağan şalış
Çok komiksin sen dedin diye herkes ps4 konsolu umu satacak
İsmail
Xbox a daha geçmediniz mi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.