PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde!

PlayStation kullanıcıları, fiyat indirimlerini adaletsiz bularak boykot çağrısına başladı.

PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde!

PlayStation kullanıcıları, PlayStation Türkiye'nin yapmış olduğu indirimlerin adaletsiz olduğundan yakındı. Ayrıca ''Fırstalar'' bölümüne tıklandığı halde girilememesi kullanıcıları adeta çileden çıkardı. Bunun üzerine PlayStation kullanıcıları tarafından sosyal medyada boykot kampanyası başlatıldı.

PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde!

Son zamanlarda ülkemizde de vakâların arttığı koronavirüsü salgını sebebi ile birçok insan, kendisini ve sevdiklerini korumak adına, duyarlılıklarını göstererek evlerine kapanmış durumda. Evine kapanan insanlar ise, evlerinde sıkılmamak için film, oyun, kitap okumak gibi aktivitelere daha fazla zaman ayırıyorlar. Oyunseverler için ise online servisler, güzel ve keyifli zaman geçirmek adına bu anlamda büyük yardımcı oluyor. Evlerinde kalan oyunculara desteklerini göstermek adına birçok platform, bu nedenle çeşitli indirimler yaparak oyuncuları mutlu etti. Yapılan indirimlerin yanı sıra ücretsiz dağıtımlar da fazlaca konuşuldu.

Ancak PlayStation kullanıcıları yapılan indirimlerden hiç hoşnut değiller. Kullanıcılar, Mart ayı için geçtiğimiz günlerde başlayan bahar indirimlerinin, Türkiye’deki PlayStation Store mağazasına adil olarak uygulanmadığını iddia ederek isyan bayrağını çekmiş durumdalar.

Mağazada yer alan “Fırsatlar” sekmesinin kaldırılmış olması ise PlayStation kullanıcılarını adeta çıldırttı. Aslında sekmenin tam olarak kaldırıldığı söylenemez, ancak kullanıcılar bu sekmenin birkaç gündür açılmadığını söylüyorlar. Belki bu durum sistemsel bir problem, belki de PlayStation Türkiye tepki almamak için ''Fırsatlar'' sekmesini kaldırmayarak sadece erişimi bilinçli olarak engelledi. Sonuç olarak PlayStation kullanıcıları bu durumdan hiç hoşnut değil ve haklı sitemlerini de PlayStation Türkiye'nin resmi twitter hesabından yorumları ile dile getiriyorlar. Birçok oyuncu “premium” hesabını iptal ettiğini belirtirken, bazı kullanıcılar ise ileride PlayStation 5 yerine Xbox Series X satın alacağını belirterek sitem etti.

Bazı kullanıcıların bu konu ile ilgili yorumlarını aşağıda görebilirsiniz.

PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde! - Resim : 1 PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde! - Resim : 2

PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde! - Resim : 3

PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde! - Resim : 4

Oyuncuların sitem dolu paylaşımlarının üzerine günler geçmesine rağmen henüz PlayStation Türkiye cephesinden resmi bir açıklama yapılmış değil. PlayStation Türkiye'nin bu konuya dair nasıl bir açıklama yapacağı ise şimdiden merak konusu.

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PlayStation Türkiye kullanıcılarına haksızlık yapılıyor mu? Oyun fiyatları pahalı mı? İndirimler yetersiz mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.