Oyun

PlayStation TV sonbaharda piyasaya çıkacak

PlayStation TV, çeşitli oyun içerikleri ile PS4 Remote Play’e televizyon üzerinden ulaşma imkânı sunuyor.


Sony, kullanıcıların çeşitli oyun içeriklerinin ve PlayStation 4 (PS4) Remote Play’in tadını evlerindeki televizyonlar üzerinde kolaylıkla çıkarmasını sağlayacak olan PlayStation TV’yi (PS TV), Kuzey Amerika’nın en büyük video oyun fuarı olan E3 Fuarı’nda görücüye çıkardı. Siyah renge sahip olacak olan PS TV, sonbaharda, Kuzey Amerika, Avrupa ve Pal bölgesinde, bağımsız sistem olarak piyasaya sürülecek.

Ürün, Kasım 2013’te, PlayStation Vita TV (PS Vita TV) adı altında Japonya ve diğer Asya bölgelerinde piyasaya sürülmüş ve rahat, kullanılması kolay bir oyun sistemi arayan tüketiciler arasında büyük rağbet görmüştü. PS TV, ilk piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana, sistem yazılım güncellemeleri ve içerik iyileştirilmeleri ile sürekli olarak geliştirildi. PlayStation Vita (PS Vita) taşınabilir eğlence sistemi ile aynı çip seti ve sistem yazılımının kullanıldığı PS TV, ultra ince boyutları (6,5cm × 10,5cm) ile bir televizyona bağlanabilen tüm PlayStation  platformlarının en küçüğü olma özelliğini taşıyor. Kuzey Amerika, Avrupa ve PAL bölgesindeki kullanıcılardan gelen talepleri karşılamak üzere, sistemi yeni bir isim ve renkte piyasaya sürecek olan Sony, sadece PS TV üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunacak.

1403870093_ds4pstvtv-dc-screen1402366831.jpg

Sony’nin hizmet ve özelliklerini daha da geliştirerek, eğlence dünyasını sürekli olarak genişleteceği PS TV sisteminin ana özellikleri şöyle;

  PlayStation 4 (PS4) Remote Play

PS Vita’da olduğu gibi, PS TV de PS4 Remote Play ve Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK 4) destekliyor. Böylece, oturma odasındaki PS4 kullanıcılarına, oyunlarını yatak odasındaki PS TV sistemi üzerinde oynamaya devam etme imkânı sağlanıyor. PS4 kullanıcıları aynı zamanda PS4 oyunlarının büyük bölümünü tadını adeta kendi PS4 sistemleri üzerinde oynuyorlarmış gibi mükemmel çalıştırılabilirlik ile PS TV üzerinde de çıkarabiliyor.

 1403870364_ds4pstvtv-ps4-screen1402366838.jpg

 PlayStation Now üzerinden PlayStation 3 (PS3)

PS TV kullanıcıları, bu yılın sonunda Kuzey Amerika’da, daha sonraki bir tarihte de Avrupa ve PAL bölgesinde piyasaya sürülecek olan PlayStation Now açık beta hizmetine de erişilebilecekler. PS TV kullanıcıları, Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK 4) kullanarak gerçek zamanlı veri akışı ile PS3 oyunlarının tadını da rahatlıkla çıkartabilecekler.

  İnternet üzerinden indirilebilen veya oyun kartları ile oynanabilen muazzam yazılım yelpazesi

Aralarında Disney Infinity: Marvel Super Heroes (Disney Interactive), Minecraft (Mojang/4J Studios), God of War: Collection (SCE WWS), and Killzone Mercenary (SCE WWS) oyunlarının da bulunduğu seçkin PS Vita oyunları, PSP  (PlayStation Portable) oyunları ve PS One classics oyunlarını içeren 1.000’i aşkın yazılımdan oluşan muazzam bir yelpaze sunuyor. Kullanıcılar, Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK 4) kullanarak bu yazılımların tümünün keyfini sürebilecekler. Kullanıcılar PlayStation®Store üzerinden oyunları doğrudan sisteme indirebilecekleri gibi cihaza PS Vita oyun kartı da takabiliyorlar.

  PS TV’nin eğlenceli ve eşsiz özellikleri

  • PS TV kullanıcıları, yerel kablosuz Ad Hoc mod yoluyla PS Vita kullanıcıları ile birlikte oyun oynayabiliyorlar.
  • En fazla 2 DUALSHOCK ®3 veya DUALSHOCK 4 kablosuz kumanda PS TV’ye bağlanarak, kullanıcıların PS One classics yazılımları arasından çok oyunlu oyunların tadını çıkartmasına izin veriyor.
  • PS TV kullanıcıların PlayStation®Store üzerinde bulunan film ve TV dizilerine erişmesine imkan verecek.
  • PS TV kullanıcıları,PlayStation®Plus gibi PS Vita sistemleri üzerinde kullanabildikleri hizmetlerin tamamına erişebiliyor.
  • Bellek Kartı üzerinde saklanan video veya fotoğraflar ya da PS Vita sisteminin “Tarayıcı”sı üzerinde oynatılan videolar, büyük televizyon ekranı üzerinde gösterilmek üzere PS TV’ye kolaylıkla aktarılabiliyor. Transfer sırasında, video oynatıcı uygulaması sayesinde PS Vita bir uzaktan kumanda da olarak kullanılabiliyor.

 1403870597_ps4ds4pstv1402366847.jpg

PlayStation TV (PS TV) Ürün Bilgileri

Ürün Adı

PlayStation TV (PS TV)

Renk

Siyah

Ürün kodu

VTE-1000 Serisi

Piyasaya çıkış tarihi

Sonbahar

Harici boyutlar

Yaklaşık 65,0 × 105,0 × 13,6 mm (uzunluk ×  yükseklik × kalınlık)

Mass

Yaklaşık 110g

CPU

ARM® Cortex™-A9 çekirdek (4 çekirdek)

GPU

IMG SGX543MP4+

Ana yuva ve bağlantı noktaları

・PlayStation®Vita kart yuvası

・Bellek kartı yuvası

・USB bağlantı noktası (USB 2.0 Type A)

・HDMI çıkış (HDMI-CEC)

・LAN bağlantı noktası (10BASE-T, 100BASE-TX)


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.