Oyun
Pokemon Go festivali sorun oldu

Pokemon Go festivali Niantic'in başına bela oldu!

Geçtiğimiz yıl Chicago'dan düzenlenen Pokemon Go festivali, düzenleyici firma Niantic'in başına bela açtı. Şirket yüklü bir tazminat cevazı ile karşı karşıya.


Pokemon GO'nun yapımcısı Niantic Labs, oyunun ilk yılını kutlamak üzere, geçtiğimiz yıl bir organizasyon düzenlenmişti. Chicago'dan düzenlenen organizasyonda işler pek iyi gitmedi: Sunucu sorunları, pek çok katılımcıya ciddi problemler yaşattı. Çeşitli ülkelerden Chicago'ya gelen çok sayıda kişi zararlarının tazmini için şirkete dava açtı.

Festivale katılan kullanıcıların yaptığı harcamalar arasında; uçuş ücretleri, araba kiralama ve park ücretleri bulunuyor.

Niantic Labs, toplu tazminat davaları için katılımcılarla bir anlaşma yaptı. Buna göre şirket, katılımcılara toplamda 1.5 milyon dolar ödeyecek. Sorunlardan etkilenen bireyler için bir web sitesi kurulacak ve buradaki iletişim formlarından yapılan şikayetler değerlendirilecek.

Anlaşmaya göre 107 dolar zarar eden katılımcılardan makbuz talep edilmeyecek ama rakamlar daha yüksekse uçak bileti, otomobil kiralama faturası gibi kanıtlar istenebilecek. Pokemon Go festivali biletleri de bu kapsamda değerlendirilecek. Zira söz konusu biletler 20 dolardan satışa sunulmasına rağmen, açık artırma sitelerinde 800 dolar karşılığında alıcı bulmuşlardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.