Oyun

Pokemon GO oynayanlar daha mutlu!

Yapılan araştırmalara göre; Pokemon GO oynayanlar diğer insanlara göre daha güler yüzlü ve mutlu oluyor.

Pokemon GO oynayanlar daha mutlu!

Hala dışarıda, Pokemon GO oynarken tüm Pokemonları yakalamaya çalışıyorsanız sizlere güzel haberlerimiz var. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden Medya Psikolojisi dergisinde yayınlanan yeni bir araştırmaya göre; Pokemon GO oynayanlar daha mutlu ve güler yüzlü oluyor.

Araştırmada; Pokemon GO oynayan ve oynamayanlar denek olarak kullanılmış. Pokemon GO oynayanlar, oynamayanlara göre daha neşeli ve güler yüzlü olduğu ortaya çıktı. Temmuz 2016'dan beri sürdürülen bu araştırmada toplamda 400 kişi incelenmiş. Bu süreçte araştırma konusu olan kişilerin %40'ının Pokemon GO oynadığı belirtiliyor.

Pokemon GO oyuncularının egzersiz yapma, olumlu duygular yaşama, yeni arkadaşlar edinme ve mevcut dostlukları güçlendirme olasılıkları daha yüksek görünüyor.

1481121237_pokemon-go-tl.jpg

Yazar James Alex Bonus yaptığı açıklamada; "Çoğunlukla Pokemon GO oyuncuları, hayatlarının daha değerli, daha tatmin edici ve daha esnek olduğunu hissettiren olumlu şeyler hakkında daha fazla bilgi verdi" dedi.

Eğer siz de mutlu olmak için bir sebep arıyorsanız Google Play Store veya App Store'dan Pokemon GO'yu indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.