Oyun

Pokemon Go oyuncuları sızıntının yaşandığı nükleer santrale girdi

Pokemon Go'ya kendini kaptıran oyuncular, sızıntının yaşandığı Fukuşima Nükleer Santrali'ne izinsiz giriş yapıyorlar.

Pokemon Go oyuncuları sızıntının yaşandığı nükleer santrale girdi

Günden güne oyuncu sayısını artıran Pokemon Go, bundan sadece birkaç gün önce Japonya'da da kullanıma sunuldu. Oyunun ülkelerinde kullanıma sunulmasıyla birlikte Pokemon yakalayabilmek adına birbirleriyle yarışan Japonlar, bu işi biraz abartarak girilmesi tamamen yasak olan bölgelerden birisine giriş yaptılar.

2011 senesinde Japonya'yı vuran tsunaminin ardından soğutma sistemi arızalanan ve buna bağlı olarak sızıntı yaşayan Fukuşima Nükleer Santrali, Pokemon Go oyuncuları tarafından ziyaret ediliyor. Oyunun kullandığı algoritmadan ötürü genellikle Pokemon Go oyuncularının bulunmadığı yerlerde beliren Pokemonlar, yetkililerin söylediğine göre birkaç oyuncunun santrale girmesine neden oldu.

1469616621_d404e6xvdj0lk4q1iab8.jpg

Yüksek radyasyon nedeniyle robotların bile yaklaşamadığı santral, Pokemon Go oyuncularının uzak durması adına daha iyi bir şekilde korunmaya başlandı. Yetkililer nükleer santralin oyundan kaldırılması gerektiğini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.