Oyun

Popüler oyun Super Mario akıllı telefonlara geliyor

Geçmişten bugüne en popüler oyun olan Super Mario akıllı telefonlara geliyor.

Popüler oyun Super Mario akıllı telefonlara geliyor

Final Fantasy Blood Brothers Transformers ve benzeri gibi başlıklar altında oyunlarla karşımıza çıkan güçlü mobil oyun geliştiricisi DeNa, klasik oyunları küçük ekrana getirmek için Nintendo ile işbirliği yapacak. Yani Nintendo oyunlarını Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda oynamak mümkün olacak.

Nintendo CEO ve başkanı Satoru Iwata, daha önce yaptığı bir açıklamada şirketin resmi bir mobil uygulama hizmeti sunmayı düşündüğünü doğrulamıştı. Nintendo geçmişte oyunseverlere sunduğu oyunların entelektüel özelliklerini korudu. Şirketin Mario, Bowser, Zelda, Link, Samus ve daha fazlası oyun içinde en çok tanınan karakter ve ikonik figürlerinden bazıları oldu.

Wall Street Journal’ın haberine göre, bu karakterlerin bulunduğu oyunlar akıllı telefonlar için gelecek. Nintendo, Japon mobil oyun şirketi DeNa ile bu konuda işbirliği yapıyor. Mario, Nintendo'nun en çok tanınan oyun karakteri ve bu maskot bir oyunda mobil kullanıcıların karşısına çıkacak. 

1426605918_smallmarionsmbu.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.