PS4 oyunlarını Android cihazlarda oynayabilirsiniz!

PS4 oyunlarını Android telefonlarda da oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Oynamak için sadece yardımcı uygulama ve programı yüklemeniz yeterli. Detaylar haberimizde!

PS4 oyunlarını Android cihazlarda oynayabilirsiniz!

Bilindiği üzere, oyun sektörü bulut oyun servislerini kullanıma sunmak için kolları sıvadı ve bu hizmet bu alandaki çalışmalarına gün geçmeden devam ediyor.

Elbette bunda Spotify, Apple Music, Amazon Video ve Netflix gibi çevrimiçi müzik ve video yayın servislerinin oldukça popüler hale gelmesinin payı büyük. Haberimizde PlayStation oyunları Android telefonda nasıl oynanabileceğinden bahsedeceğiz.

PS4 oyunlarını Android cihazlarda oynayabilirsiniz!

Bilgisayar oyunları her geçen gün yerini mobil cihazlara bırakmaya hız kesmeden devam ediyor ve çoğu oyuncunun gün içerisinde bilgisayardan çok telefonda vakit geçirdiği bilindik bir gerçek.

Fakat bu alanda zirveyi koruyan Xbox ve PlayStation, hala oyuncular için vaz geçilmez bir sisteme sahip. Şimdi sizlere güzel bir haberimiz var, bu oyun konsollarının oyunlarını telefonlarınızdan da oynayabiliyorsunuz. Nasıl mı?

PS4 oyunlarını Android cihazlarda oynayabilirsiniz! - Resim : 1

1 – Öncelikle Google Play Store’dan Steam Link uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Henüz Beta aşamasında olan uygulamayı yükledikten sonra Bluetooth kontrolcü bağlayabilir veya doğrudan bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

2- PlayStation 4 ile oynadığınız oyunu PC’ye aktarmak için Remote Play özelliğini aktif ediyoruz. Bunun için ilk olarak PlayStation 4 üzerinde ve daha sonrasında bilgisayarda Remote Play’i aktif hale getirmelisiniz.

PS4: PC ve Mac için uzaktan oynama talimatlarını görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

3 - Her iki tarafta Remote Play uygulamasını başlattıktan sonra, PS4 ekranı bilgisayarınızda görülecek.

4 - Android telefonunuzdan "Steam link" uygulamasını çalıştırıp oyunu başla ile devam edebilirsiniz. Oyunun büyük modda açıldığını göreceksiniz.

5 - PC' den "Alt ve Tab" tuşlarıyla ile PS4 ekranına geçiş yapınız. Bu işlem ile uzaktan oynamayı aktif etmiş oluyorsunuz Evet arkadaşlar, artık telefonunuz PlayStation 4 oyunlarını oynayabilirsiniz.

PS4 oyunlarını Android cihazlarda oynayabilirsiniz! - Resim : 2

Şu an için bu uygulamayı iPhone marka telefonlarda kullanamıyorsunuz.

Fakat iPhone marka telefonlar için böyle bir uygulama sağlandığı taktirde, siz değerli okuyucularımız ile vakit geçmeden paylaşacağız.

Sizler bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? PS4 oyunlarını telefonunuzdan oynamayı tercih eder miydiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.