Oyun

PS4 Spider-Man Türkçe mi geliyor?

PlayStation'un merakla beklenen Spider-Man oyunu Türkçe mi geliyor? Detaylar haberimizde.

PS4 Spider-Man Türkçe mi geliyor?

PlayStation markasının belki de en çok beklenen yapımlarından biri olan Spider-Man, 7 Eylül'de bekleyenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Daha öncesinde Marvel kaynaklı yaşanan bazı problemlerden dolayı Spider-Man'in Türkçe gelmeyeceği bizzat PlayStation Türkiye tarafından açıklanmıştı. Ancak oyuncuların umutları hala tükenmiş değil. Sonuç olarak Spider-Man markasının ülkemizde ne kadar popüler olduğunu hemen hemen yediden yetmişe herkes biliyor. Eh haliyle bu da büyük bir kazanç kapısı anlamına gelmekte marka için. 

Genel olarak düşündüğümüz zaman Uncharted'ın ilk iki oyunu da Türkçe seçeneği ile gelmemiş ancak sonrasında PlayStation Türkiye tarafından yerelleştirme çalışmaları yapılmıştı. Aynı durum Shadow of the Colossus için de geçerli. Peki bizi Spider-Man'in Türkçe seçeneği ile geleceğini düşündüren etken nedir? 

İlk olarak PlayStation'un resmi sayfası üzerinde yapılan yerelleştirme çalışmaları mevcut. Burada Peter'ın zamanında çalışmakta olduğu Daily Bugle gazetesinden bazı nüshalara yer verilmiş. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Oyunda yer alacak kötü karakterlerimize de ilk bakış atabiliyoruz bu sayfadan. Peki ya bir diğer etken? 

Aslına bakarsanız belirtecek olduğum bu açıklama tamamıyla bir dedikodudan ibaret. O yüzden gerçekliği yansıtmama ihtimali de var. Olası bir yerelleştirme çalışması için PlayStation Türkiye'nin Harun Can ile anlaştığı iddia ediliyor. Kendisi Deadpool filmlerinde Deadpool'a sesiyle hayat veren abimiz. 

Tabii ki ilerleyen zamanlar PlayStation Türkiye, bu konu hakkında yeni yeni açıklamalarda bulunacaktır. Kim bilir belki de oyuncuların hayali gerçeğe dönüşür de Spider-Man'i doyasına Türkçe altyazı ve dublaj seçeneği ile oynarız. Yeni gelişmeler için beklemede kalın! 

Yorumlar
Eren
Harun Can mı? Puhahahah kusacağım birazdan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.