Oyun

PS5 ve Xbox Series X tüm eski oyunları çalıştıracak

Ubisoft CEO’su Yves Guillemont, PS5 ve Xbox Series X’in geriye uyumluluk durumuna açıklık getirdi. İşte detaylar.

PS5 ve Xbox Series X tüm eski oyunları çalıştıracak

Yeni nesil konsolların satışa sunulmasına artık kısa bir süre kaldı. Eğer korona virüsü ile ilgili büyük bir sıkıntı ortaya çıkmazsa PS5 ve Xbox Series X 2020’nin sonlarına doğru raflardaki yerini almış olacak.

PS5 ve Xbox Series X tüm eski oyunları çalıştıracak

Hatırlanacağı üzere Microsoft bir süre önce yeni nesil konsolunu resmi olarak tanıtmıştı. Sony ise tanıtım yapmamasına karşın PS5 ile ilgili önemli detayları paylaşmıştı.

PS5 ve Xbox Series X tüm eski oyunları çalıştıracak - Resim : 1

İki konsolun da en önemli özelliği önceki nesildeki oyunları destekleyecek olması. Hem PS5, hem de Xbox Series X bu nesildeki oyunları çalıştırabilecekler. Üstelik Xbox Series X, bu neslin yanı sıra, Xbox 360 ve Xbox oyunlarını da destekleyecek.

PS5 cephesinde ise PS4 oyunlarının destekleneceğini biliyoruz. Fakat PS3, PS2 ve PS’e dair henüz bir bilgi yok.

Oyun sektörünün önemli isimlerinden biri olan Ubisoft CEO’su Yves Guillemont geçtiğimiz gün yeni nesil konsolların geriye uyumlulukları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Guillemont yaptığı açıklamada hem PS5, hem de Xbox Series X’in önceki nesilde yer alan hemen hemen tüm oyunları çalıştırabileceğini söyledi. Yani bu durum Ubisoft’un en yetkili ismi tarafından da onaylanmış oldu.

Malum, PS4 önceki nesli olan PS3 oyunlarını desteklemiyordu. PS5’in geriye uyumluluk modu ile gelmesi, mevcut kütüphanenizde yer alan oyunları açıp oynamanıza imkan verecek. Bu da konsol çıktığında oyun sıkıntısı çekmeyeceğiniz anlamına geliyor.

Yorumlar
Misafir
İyi olmuş ps4 çıktığında oyun yoktu 2 tane dandirik oyun vardı insan niye aldım diyordu ders çıkarmış sony
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.