Oyun

PUBG hilecileri bu sefer paçayı kurtaramadı!

PUBG'de hile kullanan hilecilere firma 6.24 milyon dolarlık dava açtığını duyurdu.

PUBG hilecileri bu sefer paçayı kurtaramadı!

PUBG hile konusunda maalesef biraz savunmasız bir yapım. Her ay binlerce oyuncu hile yaptıkları gerekçesi ile oyundan uzaklaştırılırken, PUBG Corp bir yandan da bu hileleri hazırlayıp, internet üzerinden satışa çıkartan kişilerin izini sürmeye devam ediyor.

2018’in başından beri, Çinli yetkililer tarafından 120 şüpheli yakalanırken, hilecilerin önüne maalesef geçilemiyor.

Geçtiğimiz gün güvenlik güçleri tarafından 15 hileci daha yakalandı. Bu kez yaklanan kişilere açılan davanın boyutları ise gerçekten caydırtacak cinsten. PUBG Corp. yasadışı sayılan hile satışı yüzünden hile yapan kullanıcılara tam 6.24 milyon dolarlık dava açtıtığını belirtti.

Şirketin çalışanı Ryan Rigney; “25 Nisan‘da gerçekleştirilen tutuklama olayları, PUBG’yi etkileyen hile ve hack programları yayınlayıp, bunları kullananları kapsıyor.  Eğer hile kullanıyorsanız, oyundan banlanmak tek korktuğunuz şey olmayabilir. Bu programlar sizin tüm kişisel verilerinize ulaşıyor ve size zarar veriyor.” dedi.

Oyunlarda hile kullanan kullanıcılar bu tarz hilelerden ne kadar zevk alıyor tartışılır ancak firmaların bu konuda bir aksiyon alışı takdire şahan kesinlikle.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.