Oyun

PUBG ne kadar sattı?

PUBG, bugüne kadar toplamda kaç adet sattı? Oyuncu sayısı ne alemde? Cevabı haberimizde.

PUBG ne kadar sattı?

Battle Royale oyunları arasında lider konumda bulunan yapımlardan biri olan Playerunknown's Battlegrounds için oyuncu verileri yayınlandı. Fortnite'ın hala en büyük rakibi olan PUBG'nin oyuncu sayısına gelin hep beraber bakalım. 

Açıklanan yeni bilgilere göre Playerunknown's Battlegrounds, tüm platformlarda 50 milyon satış rakamına ulaşmış durumda. Bu rakam oyun dünyasında oldukça yüksek bir rakam gerçekten. Şimdilik Xbox One ve PC platformlarında bulunan oyunun mobil sürümü de işin içine katıldığında 400 milyon kişinin PUBG'ye kayıtlı olduğu belirtiliyor. Mobil dahil PUBG'yi diğer platformlarda günlük oynayan oyuncu sayısı ise 87 milyona yükseldi. 

Eh düşünün oyun hala PlayStation 4 platformuna bile gelmiş değilken bu rakamlar oldukça korkunç. Kötü anlamda değil, oyun dünyasında bir Battle Royale oyununun bu değerlere ulaşması oldukça korkunç. Özellikle son olarak yılların Call of Duty'si de Battle Royale modunu duyurmuştu yeni oyunu ile beraber hatırlayacağınız gibi.

Fortnite'ın ise hala tam olarak verileri açıklanmış değil. Ancak onunda dünya genelinde en çok yayını yapılan ve adı geçen oyun olduğunu düşünürsek, onunda oyuncu kitlesini azımsamak yanlış olur. Özellikle getirdiği yeni modlar sayesinde de her geçen gün oyuncu sayısını katlamaya devam ediyor. Bakalım PUBG ile Fortnite arasında yaşanan bu yarış ne zaman son bulacak hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.