Sinema

Disney ve Fox anlaşmasında radikal gelişme!

Disney ve Fox arasında süren anlaşma krizi, kaldığı yerden devam ediyor. Disney anlaşma için Fox'a yeni teklif ile gitti.

Disney ve Fox anlaşmasında radikal gelişme!

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Disney'in Fox'u satın alacağı resmi olarak açıklanmış ve bu alım hem sosyal medyada hem de sinema dünyasında büyük ses getirmişti. Getirmişti getirmesine ancak ortada hala bu konuda bir açıklama yoktu. Eh peki ne olduda iki firma bir anda sessizliğe büründü?

53 Milyar dolarlık anlaşmanın sonrasında aralarında X-men ekibinin de bulunduğu birçok kahramanın Marvel Sinematik Evreni'ne bir şekilde uyarlanacağı da açıklanmıştı. Tabi her şey yolunda giderken Time Warner ortaya çıktı ve adeta pazarlığı kızıştırdı bildiğiniz üzere.

Gerçi X-men ve Fastastic Four karakterlerini görmeyi hayal eden hayranlar bu konuda biraz daha beklemesi gerekecek eğer anlaşma olursa. Çünkü anlaşma yapılır yapılmaz bu karakterlerin evrene giriş alt yapısını yapmak biraz zaman isteyen bir uğraş. Gelelim Time Warner konusunda.


Anlaşma resmi olarak tamamlanmadan araya giren Time Warner firması, Fox tarafına 65 milyar dolarlık bir teklif ile gitmiş ve Marvel Sinematik Evreni hayranlarını da büyük hayal kırıklığı yaşatmıştı. Anlaşmanın henüz kağıda dökülmemesi ve düzenleyiciler tarafından ele alındığı sırada gelen bu yeni teklif doğal olarak Disney'in elini bir kez daha cebine götürdü. Sonuç olarak ver parayı çal düdüğü misali.

Yapılan açıklamaya göre Disney, Fox'a tam 71.3 milyar dolarlık yeni bir teklif götürdü. Bu fiyat sonrasında ise Disney ve Fox tarafının bir kez daha anlaştıkları ve ilgili hakların artık kesin olarak Disney'e geçtiği açıklandı. Eh bizede artık hayırlı uğurlu olsun demek düşüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.