Oyun

PUBG oynayamadığı için intihar etti!

Son dönemin popüler oyunu PUBG'yi oynayabileceği bir telefon alamayan çocuk intihar etti. İşte detaylar!

PUBG oynayamadığı için intihar etti!

Son ayların en popüler mobil oyunu PUBG Mobile bu sefer bir intihar haberi ile gündemde geldi. Zira ülke basınında yer alan haberlere göre, Hindistan'ın en büyük şehri Mumbai'de yaşayan 18 yaşındaki genç PUBG'yi oynayabileceği bir telefon alamayınca intihar etti.

PUBG oynayamadığı için intihar etti!

Ailesinden amiral gemisi bir telefon satın alabilmek için yaklaşık 3 bin TL isteyen genç bu paranın sadece yarısını alabilince hayatına son verdi. Yerel polisin intiharı araştırdığı bilgisine yer veren ülke basını şu an için intiharın nedenine dair başka bir bilgiye ulaşılamadığını belirtti.

Buna ek olarak psikolojisi hali hazırda bozuk olan gençlerin video oyunlarının gölgesinde işlediği suçlar sayılamayacak kadar fazla. Rusya’da 15 yaşındaki bir çocuk, geçtiğimiz yıl sırf insan öldürmenin nasıl bir his olduğunu merak ettiği için favori bilgisayar oyunundaki senaryoyu uygulayıp genç bir kadını öldürmüştü.

Alexey M. adındaki 15 yaşındaki çocuk, 21 yaşındaki Daria Evdokimova adlı üniversite öğrencisi genç kadını, bir ATM’den para çektikten sonra bıçaklayarak öldürmüştü. Çocuk, kadının 30 bin ruble parasını çalarak kayıplara karıştı. Ancak Rus emniyet güçleri teknolojinin yardımıyla 15 yaşındaki çocuğu kısa sürede yakalamıştı.

Rus basınında yer alan haberlere göre, 15 yaşındaki çocuk insan öldürmenin nasıl bir his olduğunu bilmek istediği için, favori video oyunundaki bir senaryoya uyarak genç kadını öldürdüğünü itiraf etmişti. 

Yorumlar
Ziyaretçi
Doğal seçilim, ne diyelim...
Cevapla
Ziyaretçi
Kendini öldürseydin ya Allah'ın cezası mahluk, ne istedin zavallı kadından, insanlar senin deneme tahtan mı, ister 15 yaşında olsun ister 35, birini öldürecek yaştaysan öldürülecek yaştasındır, çoğu kişi o daha çocuk anlamaz falan diye zırvalayacak, bizde 15 yaşındaydık bi zamanlar, o yaşlarda kesinlikle akıl başta oluyor, 15 yaş mazeret sayılamaz.
Cevapla
Ben
Demekki Hindistan da tl kullanılıyor 😅
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.