Oyun

Quantic Dream yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Başarılı bir yılı geride bırakan Quantic Dream, Twitter'daki hayranlarına teşekkür etmek amacıyla attıkları tweet ile herkesi heyecanlandırdı. İşte detaylar!


Quantic Dream, Beyond Two Souls ve Heavy Rain gibi anlatı odaklı, seçim ağırlıklı video oyunlarıyla yıllar boyunca kendilerine bir isim yaptı. En son Detroit: Become Human ile çıtayı iyice yükselten stüdyo, 2018 yılı sonuna kadar 2 milyondan fazla kopya satışı gerçekleştirerek Sony cephesinde yüzleri güldürmeyi başardı.

Peki bizleri bundan sonra ne bekliyor? Başarılı bir yılı geride bırakan Quantic Dream, Twitter'daki hayranlarına teşekkür etmek amacıyla attıkları tweet ile herkesi heyecanlandırdı. Stüdyo "Harika bir haberle yakında döneceğiz, bekleyin" sözü ile yeni bir proje veya olası Detroit: Become Human DLC'si için sinyalleri verdi. 

Henüz başka bir detay verilmiş değil. Bu yüzden sadece spekülasyon yapabiliriz diye düşünüyorum. Yeni bir oyunu mu? Detroit için DLC mi? Belki de tamamen başka bir şey! 

David Cage'in yönetimi altında bulunan stüdyo, Sony PlayStation çatısı altında özel oyunları ile bilinmekte. Ancak stüdyo genellikle DLC yerine yeni IP'ler tercih ediyor. Her ne kadar piyasaya sunduğu yapımlar büyük başarılar elde etse de Cage abimiz farklı maceralara atılmanın daha mantıklı olacağına inanarak hareket etmeyi seven biri. 

Genel olarak QD'nin projelerine baktığımız zaman bizleri oldukça farklı ve bağımsız yapımların karşıladığını belirtebiliriz. Bu yüzden gelecek olan projenin bu serilerden daha farklı bir konsepte sahip olacağına kesin gözüyle bakmak yanlış olmaz. Taş devri? Kim bilir? Peki ya siz QD'den nasıl bir proje bekliyorsunuz? Detroit gibi anlam yüklü güzel bir proje bizlerin beğenisine sunulur mu dersiniz yakın zaman içerisinde? 

Yorumlar
Kova slımanı
Çok iyi oldu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.