Red Dead Redemption 2 kaç GB yer kaplayacak?

Rockstar Games, geçtiğimiz hafta oyuna yönelik bazı ön izlemeler yayınlayarak oyuncuları iyice meraklandırmıştı. Ancak bugün gelen bilgi ile bu heyecanınız kursağınızda kalabilir. İşte detaylar!

Red Dead Redemption 2 kaç GB yer kaplayacak?

Red Dead Redemption 2, önümüzdeki ay 26 Ekim 2018 tarihiyle beraber çıkışını gerçekleştirmiş olacak. Bu kadar heyecanlı oluşumuzun en büyük nedenlerinden biri tabii ki oldukça detaylı ve ince işleyişlere sahip bir yapım görecek oluşumuz. 

İlk oyunun üzerinden tam tamına 8 yıl geçti. Bu süreç içerisinde oyuncular ikinci oyunu merakla bekler oldular. Dile kolay değil. Biz oyuncuların belki de en büyük özelliklerinden biri de ''sabır''. Rockstar Games, geçtiğimiz hafta oyuna yönelik bazı ön izlemeler yayınlayarak oyuncuları iyice meraklandırmıştı. Ancak bugün gelen bilgi ile bu heyecanınız kursağınızda kalabilir. Özellikle kota derdi olan oyuncular için.

Red Dead Redemption 2 kaç GB yer kaplayacak?

Red Dead Redemption 2 kaç GB yer kaplayacak? - Resim : 1

Oyunun konsollar üzerinde kaplayacağı alan tam tamına 105 GB olacak. Evet, 105! Bu bağlamda aslında oyunun ne kadar detaylı bir dünya sunacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Şimdiye kadar 105 GB'lik herhangi bir oyun yüklemesi yaptığımı hatırlamıyorum . Benim için de bu bir ilk olacak diyebilirim. 

Türkiye'de yaşanan alt yapı sorunları ile beraber gelen bu bilgi birçok oyun severi üzebilir. Buna ek olarak 26 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan RDR 2 hem dijital hem de kutulu olarak satışa sunulacak. Şu sıralar PlayStation Türkiye’nin fiyatını arttırmadığı oyun 299 TL‘den ön siparişe açılmış durumda.

Fiyatlar tekrardan artış göstermeden hemen kapın derim.