Red Dead Redemption 2 satış rekorları kırıyor!

2K yayınladığı finansal sonuçlarda Red Dead Redemption 2'nin dünya genelinde 17 milyon adeti geride bıraktığını duyurdu.

Red Dead Redemption 2 satış rekorları kırıyor!

2K yayınladığı finansal sonuçlarda, Red Dead Redemption 2 kutulu sürüm dağıtım miktarı ve dijital sürüm satışları toplamının dünya genelinde 17 milyon adeti geride bıraktığını duyurdu.

Red Dead Redemption 2'nin ilk sekiz günde yapmış olduğu satış miktarı, ilk Red Dead Redemption'ın sekiz yılda yapmış olduğu satış miktarından daha fazla. Bu oldukça gurur verici bir başarı diyebiliriz 2K ekibi için.

Oyun üzerinde harcanan 8 yıllık emeğin karşılıksız kalmamış olması açıkçası beni oldukça mutlu etti. Belki yapım oyun evrenine yeni bir soluk getirmedi ancak elinde bulundurduğu özellikleri kaliteli işlemesi ve bunu yaparken de eğlenceli bir deneyim sunuyor oluşu oyuncularda farklı etkiler bırakıyor. 

Red Dead Redemption 2'den yeni bir rekor daha!

Ayrıca daha önce yaptığımız haberimizde de belirttiğimiz gibi RDR 2;

  • Tüm eğlence ürünleri arasında perakende satışlarında en büyük açılış hafta sonunu gerçekleştiren ürün.
  • Tüm eğlence ürünleri arasında perakende satışlarında ikinci en büyük çıkış yapan ürün.
  • 2018'de eğlence sektöründe en büyük çıkış yapan ürün.
  • PlayStation Network'te şimdiye kadarki en çok ön sipariş verilen oyun.
  • PlayStation Network'te şimdiye kadarki en büyük ilk gün satışı yapan oyun.
  • PlayStation Network'te ilk üç gününde en büyük satışı yapan oyun.

Red Dead Redemption 2 PlayStation 4 ve Xbox One üzerinde şimdi oynanabilir durumda. Microsoft ve PlayStation mağazaları üzerinden oyunu satın alabilirsiniz. 

Peki ya siz Red Dead Redemption 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyun ''Yılın Oyunu'' olmaya aday olarak gösterilebilir mi?