Remedy, Tencent ile çok oyunculu oyun projesini iptal etti

Remedy ve Tencent'in yıllardır üzerinde çalıştığı ortak oyun projesi ne yazık ki iptal edildi. İşte detaylar.

Remedy, Tencent ile çok oyunculu oyun projesini iptal etti

Control ve Alan Wake'in geliştiricisi Tencent ve Remedy, 2021'den bu yana üzerinde çalıştıkları Kestrel kod adlı ortak oyun projelerini tamamen rafa kaldırdılar. Şirketler başlangıçta ücretsiz oynanabilen bir kooperatif nişancı oyunu geliştiriyordu, ta ki karar verene kadar. geçen yıl kasım ayında farklı bir yöne gittik. Çizim tahtasına geri döndüler, projelerini Vanguard'dan Kestrel'e yeniden adlandırdılar ve bunun yerine "güçlü, işbirliğine dayalı çok oyunculu bileşene sahip birinci sınıf bir oyun" yapmayı planladılar. O zamanlar oyunlarının "Remedy'nin temel güçlü yönlerine daha fazla dayanacağını" ve şirketin varlıkları ve temalarının yeniden tasarlanmış versiyonlarını kullanacağını söylediler. Ancak ortaklıklarının öyle olması gerektiği açık değildi.

Remedy, Tencent ile çok oyunculu oyun projesini iptal etti - Resim : 1

Remedy, Tencent ile çok oyunculu oyun projesini iptal etti

Remedy, duyurusunda projenin iptal edilmesinin, geliştirilmekte olan diğer oyunlara daha fazla ilgi gösterilmesine olanak sağlayacağını söyledi. Bunları listelemese de şirket, Control'ün PS5, Xbox Series X|S ve PC için piyasaya sürülecek devam oyunu ve şu anda Condor olarak bilinen bir franchise spin-off oyunu üzerinde çalışıyor. Geliştiricileri diğer oyun projelerine yeniden atayacak ve Kestrel'i Tencent ile ortak finanse edeceği için projenin iptali şirketin yatırım ve işe alım ihtiyaçlarının azalması anlamına geliyor.

Remedy'nin CEO'su Tero Virtala yaptığı açıklamada Codename Kestrel'in hala erken konsept aşamasında olduğunu, şirketin diğer projelerinin zaten "iyi ilerlediğini" ve gelişimlerinin sonraki aşamalarına geçtiğini söyledi. Virtala, "Bu, oyun projelerimizin iyi bir şekilde ilerlemeye devam etmesini sağlamanın bir başka yolu" diye ekledi.