Oyun

Rockstar'dan beklenmedik GTA 4 kararı

Rockstar Games geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir GTA 4 kararına imza attı. İşte konu hakkındaki detaylar.


Her ne kadar şu aralar GTA 6 üzerine konuşuyor olsak da Rockstar Games henüz eski GTA oyunlarını da tamamen gözden çıkarmış değil. 

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce GTA 4 oyunundaki radyo istasyonları yapımdan kaldırılmıştı. Bu durum oyun severlerden tepki görünce Rockstar Games GTA 4'te yer alan radyo istasyonlarının oyuna tekrardan ekleneceğini duyurdu.

Rockstar'dan beklenmedik GTA 4 kararı

Geçtiğimiz hafta sonu yayınlanan bir güncelleme ile GTA 4'ten kaldırılan radyon kanalları geri getirildi. Lakin bu sefer de farklı bir sorun patlak verdi. Güncellemeyi indiren oyuncular kayıt dosyalarının bozulduğunu ve oyuna kaldıkları yerden devam edemediklerini söylediler.

Oyunun silip tekrardan yüklenmesi de ortaya çıkan bu soruna bir çözüm olmadı. Dolayısıyla Rockstar yayınladığı güncellemeyi tamamen geri çekmek zorunda kaldı. 

GTA 4'e sahip olan oyuncuların da bildiği üzere yapımdaki Games for Windows desteğinin kalkması sonrası pek çok radyo kanalı ortadan kaybolmuştu. Dolayısıyla gelecek olan bu güncelleme, kaybolan radyo kanallarını geri getirecekti. Lakin olmadı.

Muhtemelen Rockstar güncellemeyi geri alma kararından sonra yeni bir güncelleme yayınlayacaktır. 

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Geçtiğimiz haftalarda Epic Games Store GTA 5'in PC sürümünü ücretsiz olarak dağıtmıştı. Hali hazırda milyonlarca oyuncu GTA 5'i ücretsiz olarak oynama fırsatına erişti.

Belki önümüzdeki günlerde hayli eski bir oyun olan GTA 4 de ücretsiz olarak dağıtılır.

Yorumlar
Okadar dedik
Mafia rahatsız hangar 13 gibi bir firma yapmıştır yenileyerek içine etmişler eski oyna daha iyi batarlar da kurtuluruz nasıl böyle firma barındırıyorlar yeni yetmeleri anlamış degilim
Cevapla
Nokta
Çok güzeldir noktalama işaretleri kullanmanı tavsiye ederim.
Türkçe
Ne dediğin anlaşılmıyor arkadaşım. Önce Türkçe dersleri alıp sonra eleştiri yapmanı öneririm.
Tommy Vercetti
GTA vice city hep 1 numara
Cevapla
GTA 4
Gta 4 grafik hikaye fizik olarak daha üstün .d
Adem
abi nasıl aluyo
Cevapla
Alper
Sürekli GTA GTA Mafia serisi nerde Mafia 4 nerde zaten serinin iyice içine edilmiş definitive edition çıkartınız anladık ama Mafia 3 harbiden kötü oldu Rockstar Games eski oyunlarını baza alarak çalışma yapmalı bence GTA San Andreas (telefon klavyesinde otomatik çıkıyor ismi) Mafia 2 bu tür eski çalışmalardan esinlense güzel işler ortaya çıkacak.
Cevapla
Ulas
Mafia Rockstar'ın değil ama Rockstar Games (Gta yapımcısı) ve 2K Games (Mafia yapımcısı) tek bir firmaya, yani Take-Two Interactive şirketine bağlılar. O yüzden Gta Onlinede Mafia serisinde kullanabildiğin bazı itemler alabiliyosun yan görevler aracılığı ile eğer yanlış hatırlamıyorsam. Yani Take-Two Interactive isterse 2 oyunu birleştirir bile. Böyle birşey yapmaz tabii ama o şans elinde var.
...
mal mafia serisi Rockstar ın değil
Efe
Aynen lan
Metehan
Reis Mafia serisi Rockstar'ın değil
COK UST DUZEY HABER
Ulan hic beklemiyordum baya beklenmedik kararmış helal olsun guzel clickbaitmiş. Sağ tık -TeknolojiOku'ndan gelen haberleri Engelle/TeknolojiOku ndan gelen haberleri yoksay
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.