Oyun

SACRALITH'ın sunacağı VR deneyimine hazır mısınız?

Indie geliştirici Odd Meter, Oculus Rift ve HTC Vive sanal gerçeklik cihazı için SACRALITH: The Archer's Tale oyununu duyurmuştu. Uzun süredir ekipten ses çıkmazken sonunda çıkış tarihi paylaşıldı.

SACRALITH'ın sunacağı VR deneyimine hazır mısınız?

Eylül 2017'de indie geliştirici Odd Meter, Oculus Rift ve HTC Vive sanal gerçeklik (VR) cihazı için SACRALITH: The Archer's Tale oyununu duyurmuştu. Başlangıçta Aralık ayında çıkışının yapılması planlanan oyun, daha sonradan ertelenmişti. Şimdi geliştirici ekip Odd Meter, yaptığı basın duyurusunda kullanıcılarının karşısına 17 Mayıs 2018 tarihinde çıkmaya hazırlanıyor.

ACRALITH: The Archer's Tale'da ortaçağın büyülü ve ejderha dolu dünyasında, antik ejderhaları evcilleştirebilecek büyülü taşı bulmak adına yola koyulan bir okçunun hikayesine ev sahipliği yapacağız. Şövalyeler ve sıradan haydutlar dahil olmak üzere düşman ordularını bu serüven içerisinde alt etmek ve ganimetimize ulaşmak birincil hedefimiz olacak. 

Mücadelemizde tabii ki de yalnız olmayacağımız zamanlar da bulunacak. Yeri gelince yanımızda bizim için yolu temizleyecek suikastçılar ve savaşçılar yer alacak. Peki oynanış nasıl şekillenecek? Öncelikle belirtmek isterim ki karşımızda bir VR oyunu mevcut.

Genel olarak VR oyunlarında teleport sistemi ile oynanış sağlanmaktadır. Yani özgür hareket etme sistemi yerine VR kontrolcünüz ile ışınlanma noktalarına ışınlanıyorsunuz ve mücadelenize öyle devam ediyorsunuz.  ACRALITH: The Archer's Tale oyununda da tamamıyla bu sistem bizleri karşılayacak. Bu da alışık olduğumuz bir sistem olduğu için oynanış bakımından bizleri pek zorlamayacak bir oynanış anlamına gelmekte.

Oyun, 17 Mayıs 2018'de Steam ve Oculus Rift platformları üzerinden oyuncuların beğenisine sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.